Reklama

Czy mieszkańcy powiatu kłodzkiego są gorsi?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Czy mieszkańcy powiatu kłodzkiego są gorsi? - Zdjęcie główne

foto Starostwo Powiatowe w Kłodzku

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wczoraj odbyła się konferencja prasowa Zarządu Powiatu Kłodzkiego w związku z brakiem dofinansowania przez rząd projektów inwestycyjnych w naszym powiecie z rządowego programu Polski Ład.

Powiat Kłodzki. Na wczorajszej konferencji prasowej, zorganizowanej przez Zarząd Powiatu Kłodzkiego, w celu przekazania odpowiedzi na zapytania mieszkańców, również kierowane do mediów, dlaczego nie wykonuje się więcej remontów dróg powiatowych oraz innych inwestycji w powiecie, odpowiadali: Maciej Awiżeń - starosta kłodzki, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk - wicestarosta kłodzki oraz Piotr Marchewka - członek Zarządu Powiatu. 

Szanowni mieszkańcy, musicie wiedzieć, że powiat kłodzki planowo i rzetelnie złożył łącznie 8 wniosków na remonty dróg powiatowych i budowę Zespołu Szkół Specjalnych w Kłodzku, do rządowego programu Polski Ład, na łączną kwotę blisko 130 mln zł
– mówił Awiźeń. 

Powiat brał udział we wszystkich edycjach programu Polski Ład (I-III). Dofinansowanie, w kwocie 9,9 mln zł, otrzymały tylko 2 wnioski.

Zero dofinansowania dla gmin popegeerowskich

III edycja skierowana była również dla regionów popegeerowskich, do zgłoszonych przez powiat 2 wniosków na remont drogi Nowa Wieś -Goworów-Roztoki, i remont drogi w Długopolu Górnym powiat nie otrzymał ani złotówki dofinansowania.

Dlatego władze powiatu kłodzkiego zwracają się do rządu z pytaniem: Jakie były metody oceny i wyboru złożonych wniosków?

Zdaniem członków zarządu powiatu, dofinansowań udzielono w drodze nie transparentnej, pozbawionej jakichkolwiek kryteriów i trybu odwoławczego procedury, a w jej wyniku pieniądze przyznano nie na projekty poprawiające bezpieczeństwo mieszkańców, tylko np. korty, parki, fontanny. To rażąca nieuczciwość i nieprzyzwoita praktyka.

III edycja rządowego Programu Inwestycji Strategicznych była skierowana do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Na dofinansowania mogli liczyć włodarze miast i gmin, którym po drodze z partią rządzącą. Przypominany, że rozdane środki publiczne pochodziły również z podatków, które zapłacili mieszkańcy powiatu kłodzkiego. Jednak dofinansowania do powiatowych inwestycji nie otrzymaliśmy z rządowego programu
- czytamy na stronie Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

Starosta pyta rząd o kryteria

Maciej Awiźeń składa zapytania do rządu i oczekuje odpowiedzi na dwa pytania: Jakie były metody oceny i wyboru złożonych wniosków? Czym należy tłumaczyć ciągłe pomijanie powiatu kłodzkiego, największego na Dolnym Śląsku, jednego z większych w kraju, przy decyzjach o przekazaniu wsparcia?

Co chcieli wyremontować za pieniądze z Polskiego Ładu?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy