Reklama

Złóż wniosek o stypendium „zDolny Śląsk”!

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Złóż wniosek o stypendium „zDolny Śląsk”! - Zdjęcie główne

Nawet 3,5 tys. złotych. Sprawdź, kto może złożyć wniosek o stypendium. | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ruszyła XXII edycja programu stypendialnego dla uzdolnionych uczniów. Kto może starać się o stypencium?

Najstarszy program stypendialny na Dolnym Śląsku przyjmuje wnioski stypendialne. Do ubiegania się o roczne stypendia są uczniowie szkół podstawowych (od absolwentów klas 4) i ponadpodstawowych. Wnioski przyjmowane będą do 4 października.

Kto może starać się o stypendium?

Program Stypendialny „zDolny Śląsk” został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej wraz z Samorządem Dolnego Śląska. Stypendiami nagrodzeni zostaną kandydaci, którzy osiągają ponadprzeciętne wyniki w kategoriach: naukowej, artystycznej lub sportowej, a także uczniowie wyjątkowo intensywnie zaangażowani w działalność społeczną. 

Oceniane będą nie tylko osiągnięcia kandydatów, mierzone średnią ocen lub zdobytymi dyplomami, ale cała postawa uczniów, również ich wrażliwość na potrzeby innych. Dlatego też we wnioskach z trzech pierwszych kategorii pojawia się także pytanie o działania społeczne kandydata
- czytamy w komunikacie prasowym.

Regulamin, szczegółowe warunki konkursu oraz wzory wniosków dostępne TUTAJ

Jak złożyć wniosek o stypendium w programie „zDolny Śląsk”?

Wypełnione i podpisane wnioski należy przesłać wyłącznie tradycyjną pocztą do 4 października na adres FEM: ul. Racławicka 101, 53-149 Wrocław, z dopiskiem na kopercie „zDolny Śląsk”. 

Komisja Stypendialna przyzna około 50 rocznych stypendiów w wysokości od 2,5 tys zł do 3,5 tys. zł dla uczniów i absolwentów szkół podstawowych (od klasy 4) i ponadpodstawowych. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy