Reklama

Kontrowersyjny działacz społeczny i kupiec Jerzy Motyka zmienił witrynę w swoim sklepie w Kłodzku

Opublikowano:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kontrowersyjny działacz społeczny i kupiec Jerzy Motyka zmienił witrynę w swoim sklepie. Teraz krytykuje rząd za prowokacyjne działania wobec Rosji oraz przekazywanie Ukrainie broni.

Chciał cenzurować życie kulturalne w Kłodzku i Świdnicy, domagając się odwołania koncertów, między innymi Kultu i Vadera. Pięć lat temu podjął nieudaną próbę odwołania burmistrza Kłodzka. Jego referendalny wniosek poparło jedynie 158 osób. Dwa lata temu znowu poszedł pod prąd i stanął na czele ruchu antyszczepionkowców. "Nie wymagam nakładania maseczek. To państwa wolny wybór" - napisał na drzwiach wejściowych do swojego sklepu w kłodzkim rynku, a na witrynie umieścił informacje związane z koronawirusem zatytułowane "Fałszywa pandemia". W styczniu tego roku zorganizował pikietę przeciwko rzekomej segregacji sanitarnej. 

Teraz znowu szokuje, krytykując rząd za to, za co wszyscy go chwalą: pomoc Ukrainie (także tę militarną) oraz zdecydowaną, ostrą postawę wobec rosyjskiej agresji. Motyka chce, żebyśmy siedzi z podkulonym ogonem i nie drażnili Putina i Rosji. Protestuje także przeciwko przekazywaniu przez Polskę walczącej Ukrainie broni, bo osłabia to naszą armię. Ludzie przystają przed witryną, czytają to co Motyka napisał i przecierają oczy ze zdziwienia.

- Pierwszy raz zobaczyłem coś takiego. Sklepowe witryny nie powinny służyć do uprawnia polityki – zauważył Bartosz Mieszkalski, turysta z Wielkopolski, który zadzwonił w tej sprawie do naszej redakcji. - Nie wiem, jak mieszkańcy Kłodzka znoszą takie wybryki. Mi, kiedy zobaczyłem wystawę pana Motyki, od razu odechciało się dalszego zwiedzania Kłodzka, choć to fajne miasto – dodaje.

 

 

Z tego zasłynął
> Styczeń 2022 – Kłodzki kupiec organizuje protest przeciwko rzekomej segregacji sanitarnej. Setka osób, która wzięła udział w pikiecie, wyraziła sprzeciw wobec procedowanej wtedy w Sejmie ustawy, która miała dać pracodawcom możliwość sprawdzenia, czy pracownicy są zaszczepieni. Zdaniem protestujących ustawa ta wprowadzała segregację sanitarną. Problem w tym, że nigdy nie został przegłosowana.  
> Jesieni 2017 - Jerzy Motyka podejmuje nieudaną próbę odwołania władz Kłodzka. Pod wnioskiem o referendum, grupa, na czele której stanął Motyka, miała zebrać 2,2 tys. podpisów. Okazało się, że zebrała zaledwie 158.
> Wiosna 2015 – Jerzy Motyka rozsypuje sól do egzorcyzmów w klubie w Świdnicy. Kłodzczanin modlił się i sypał sól egzorcyzmowaną w klubie Bolko. Potem do zablokowania koncertu zespołu Vader namawiał Radę Miejską Świdnicy. Bezskutecznie.
> Czerwiec 2009 - Dwa dni przed zaplanowanym koncertem zespołu Kult kłodzcy katolicy, którym przewodził Jerzy Motyka i ks. Witold Trawka, zażądali od władz miasta odwołania występu. Zaapelowali o to podczas sesji rady miasta. - Teksty niektórych piosenek Kazika Staszewskiego obrażają uczucia katolików – stwierdził wtedy ks. Trawka. – Nasza propozycja jest taka, żeby powstała w mieście specjalna komisja opiniująca, które zespoły należy do Kłodzka zapraszać, a które nie – dodał. Pomimo protestów koncert Kultu odbył się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy