Kłodzko. Pod koniec października Rada Powiatu Kłodzkiego przegłosowała 50-stronicowa program naprawczy dla ZOZ-u. Dokument dotyczy lat 2023-2025. Głównymi problemami ZOZ-u są zasady finansowania (niedoszacowanie) przez NFZ usług medycznych, podwyżki płac narzucane przez państwo oraz brak pieniędzy na modernizacje budynków i sprzętu medycznego.
Program naprawczy zakłada z jednej strony szukanie nowych dochodów, między innymi przez utworzenie centrum psychiatrii i dzięki temu uzyskanie pieniędzy w ramach kontraktu z NFZ, z drugiej cięcie kosztów (chodzi między innymi o zmniejszenie odpisu na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych, który obecnie pochłaniania 1,6 mln zł.
Czy nowy program naprawczy wyprowadzi kłodzki ZOZ na prostą?
Jestem optymistką. Teraz kiedy zmieni się ekipa rządząca jest chyba na to najlepszy czas. Chodzi przede wszystkim o urealnienie wycen na procedury medyczne – mówi Jadwiga Radziejewska, dyrektorka kłodzkiego szpitala. Nowy minister zdrowia powinien zacząć właśnie od tego – dodaje.
Radziejewska przedłożyła Radzie Powiatu Kłodzkiego trzeci już w ostatniej dekadzie program naprawczy. Ma nadzieję, że ostatni. Kłodzki ZOZ zamkną rok 2022 ujemnym wynikiem finansowym rzędu 5,6 mln zł. Zatrudnia 889 pracowników.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.