REKLAMA

Kłodzko: Trwa śledztwo w sprawie zabójstwa 3-letniej Hani. Co wiemy?

Kłodzko: Prokuratura prowadzi działania w sprawie śmierci dziewczynki

Fot. Neo Polska-org

Kłodzko. Nowe informacje odnośnie działań prowadzonych w sprawie śmierci małej Hani z Kłodzka.

Kłodzko. Trzymamy rękę na pulsie. Przeczytaj o nowych informacjach w sprawie zabójstwa 3-letniego dziecka. 

 

Areszt tymczasowy 

Aktualnie cały czas trwa śledztwo w sprawie wydarzeń z nocy 20 lutego. Podejrzani w sprawie Lucyna K. i jej konkubent Łukasz B. przebywają w areszcie. Udało nam się ustalić, że wyjaśnienia podejrzanych zgadzają się z zebranym dotychczas materiałem dowodowym. Do tej pory nie zaszły żadne zmiany dotyczące zarzutów. Na razie nie ma także wydanej opinii psychiatrycznej. Zmienił się jednak okres aresztu tymczasowego dla matki zmarłej Hani, Lucyny K. Początkowo zastosowano wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na miesiąc. Prokurator nie zgodził się z tą decyzją. Sąd okręgowy w Świdnicy uwzględnił zażalenie prokuratora okręgowego w Świdnicy i wydłużył okres aresztowania do trzech miesięcy. Najprawdopodobniej postępowanie nie skończy się w trakcie tych trzech miesięcy, a więc na początku maja sąd będzie musiał wydać decyzję - co dalej stanie się z podejrzanymi o zabójstwo opiekunami małej Hani. 

 

Kłodzko: Trwa śledztwo w sprawie zabójstwa 3-letniej Hani. Co wiemy?

 

Feralna noc

Tragedia rozegrała się 19 lutego w jednym z mieszkań przy ul. Więźniów Politycznych w Kłodzku. Po godzinie 22.00 matka dziewczynki zauważyła, że jej córka zmoczyła się w łóżeczku. 30-letnia kobieta postanowiła wymierzyć jej karę. Szlochające dziecko wsadziła w łazience na kilka minut pod strumień zimnej wody. Kilka minut po wyciągnięciu spod zimnej wody dziecko zaczęło tracić przytomność. Wtedy wezwano kartkę pogotowia. Było jednak za późno. Pomimo reanimacji dziecko zmarło. Jak się później okazało, to nie wyziębienie było przyczyną zgonu Hani. 25 lutego w zakładzie medycyny sądowej Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, przeprowadzono sekcję zwłok 3-latki. Sekcja wykazała, że przyczyną śmierci dziecka był uraz wielonarządowy. Te ustalenia i zebrane po pierwszych przesłuchaniach dowody, pozwoliły na wydanie postanowienia o zmianie zarzutów z nieumyślnego spowodowania śmierci na zabójstwo - zarówno wobec matki dziecka jak i konkubenta. 

Natalia Kołodziej 

 

Kłodzko - Pijany mężczyzna wtargnął na jezdnię, gdzie potrącił go samochód. Kliknij tutaj, aby przeczytać o wypadku 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Kłodzko: Trwa śledztwo w sprawie zabójstwa 3-letniej Hani. Co wiemy?

Obrazek użytkownika bolo
  • bolo
  • 26-03-2021

A co to za budynek na zdjęciu? ;)

Fot. MM

Samochód uderzył w drzewo. Co stało się dokładnie?

Fot. Urząd Miasta w Kudowie-Zdroju

Kudowa-Zdrój: Mur w Stawie Zdrojowym będzie trzeba zburzyć i wykonać od nowa. Dlaczego? VIDEO

Fot. FB/Jacek Hecht

Radni postulują o budowę nowego szpitala w Kłodzku. Czy jest na to szansa?

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×