Reklama

W Polanicy tak, w Kłodzku nie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

W Polanicy tak, w Kłodzku nie - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W wyborach uzupełniających do urn mieli pójść mieszkańcy Polanicy-Zdroju i gminy wiejskiej Kłodzko. Głosowanie odbędzie się tylko w Polanicy-Zdroju.

Komisarze wyborczy wygasili mandaty tych radnych, którzy kandydowali na wójta lub burmistrza i zostali wybrani. W przypadku stwierdzenia wygaśnięcia mandatu radnego w gminie liczącej powyżej 20 tys. mieszkańców komisarz wyborczy powołuje na jego miejsce kandydata z tej samej listy, który w wyborach uzyskał kolejno największą liczbę głosów. W przypadku wygaśnięcia mandatu radnego w gminie liczącej do 20 tys. mieszkańców (okręgi jednomandatowe), wojewoda zarządził wybory uzupełniające. W powiecie kłodzkim są trzy takie przypadki Sołtys radnym W gminie wiejskiej Kłodzko wybory uzupełniające zarządzono w okręgu nr 1 (Boguszyn, Jaszkówka, Podzamek, Wojciechowice), w którym zwyciężył Zbigniew Tur (został wójtem). Wojewoda wyznaczył datę wyborów na 20 stycznia 2019 r. Okazuje się jednak, że do głosowania nie dojdzie, bo zgłosił się tylko jeden kandydat – sołtys Boguszyna, Krzysztof Ryba. I to on uzupełni skład 15-osobowej rady. Razy 2 w uzdrowisku W Polanicy-Zdroju wybory uzupełniające przeprowadzone zostaną aż dwa razy: w okręgu nr 7, w którym zwyciężył Mateusz Jellin (został burmistrzem) i w okręgu nr 5, w którym wygrała Agata Winnicka (obejęła fotel wiceburmistrza). Wojewoda wyznaczył daty wyborczych dogrywek. W okręgu nr 5 na niedzielę 10 lutego 2019 roku, a w okręgu nr 7 na niedzielę 20 stycznia. - W okręgu nr 7 zgłosiło się 5 kandydatów, w okręgu nr 5 troje – mówi Mateusz Jellin, burmistrz uzdrowiska. Wybory uzupełniające w Polanicy Zdroju Okręg nr 5 - 10 lutego 2019 roku Ulice: Baczyńskiego, Broniewskiego, Dąbrowskiej, Graniczna, Hłaski, Kasprowicza, Kościuszki (numery parzyste od 6a do końca, numery nieparzyste od 13 do końca), Orkana, Reja, Reymonta, Sienkiewicza, Sokołowskiego, Stachury, Staffa. Okręg nr 7 - 20 stycznia 2019 roku Ulice: Wojska Polskiego (numery parzyste od 2 do 20, numery nieparzyste od 1 do 17), Spacerowa, Warszawska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy