Reklama

Stronie Śląskie: sprawdzą czy mieszkańcy zaniżają deklaracje śmieciowe

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Stronie Śląskie: sprawdzą czy mieszkańcy zaniżają deklaracje śmieciowe - Zdjęcie główne

Celem weryfikacji będzie sprawdzenie czy ilość osób faktycznie zamieszkujących na danej nieruchomości odpowiada ilości osób zgłoszonych przez właścicieli w deklaracjach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urzędnicy ze Stronia Śląskiego rozpoczęli weryfikację prawdziwości deklaracji śmieciowych wśród mieszkańców.

Jak informuje Dariusz Chromiec, burmistrz Stronia Śląskiego pracownicy Urzędu Miejskiego w Stroniu Śląskim przystępują do sprawdzania danych zawartych w deklaracjach „śmieciowych” pod względem liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomości na terenie Gminy Stronie Śląskie.

Celem weryfikacji będzie sprawdzenie czy ilość osób faktycznie zamieszkujących na danej nieruchomości odpowiada ilości osób zgłoszonych przez właścicieli w deklaracjach. 

Zgodnie z zapisami ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel nieruchomości jest obowiązany złożyć deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na nieruchomości odpadów komunalnych. W przypadku zmiany danych, takich jak liczba osób zamieszkujących na terenie nieruchomości, właściciel jest zobowiązany złożyć nową deklarację w terminie do 10 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła zmiana.

Po wstępnej i wyrywkowej weryfikacji złożonych dotychczas deklaracji wynika, że błędy w nich zawarte dotyczą głównie zaniżonej ilości osób zamieszkujących na danej nieruchomości.

Osoby deklarujące zaniżoną ilość osób, przerzucają te opłaty na innych mieszkańców, co w konsekwencji ma bezpośredni wpływ na wysokość stawki za odbiór odpadów komunalnych za osobę. Innymi słowy, te osoby, które rzetelnie deklarują ilość osób, w jakiejś części finansują tych, którzy składają deklaracje niezgodnie ze stanem faktycznym.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy