Reklama

Nie wyjdzie, posiedzi. Sąd odrzucił zażalenie aresztowanego burmistrza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie wyjdzie, posiedzi. Sąd odrzucił zażalenie aresztowanego burmistrza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Okręgowy w Świdnicy odrzucił zażalenie burmistrza Dusznik-Zdroju na tymczasowe aresztowanie. Samorządowiec, podobnie jak biznesmen Ryszard S., posiedzą w areszcie co najmniej do 28 lipca

Piotr L., burmistrz Dusznik-Zdroju, został aresztowany 28 kwietnia. Prokuratura zarzuca mu m.in. korupcję, przekroczenie uprawnień służbowych i poświadczenie nieprawdy. Sąd zastosował wobec samorządowca i biznesmena 3-miesięczny areszt tymczasowy. Obaj zatrzymania złożyli zażalenie na tę decyzję. 9 maja Sąd Okręgowy w Świdnicy odrzucił zażalenie Ryszarda S., a 23 maja Piotra L.

O nieprawidłowościach związanych z wydaniem decyzji budowlanej dla olbrzymiego apartamentowca w Zieleńcu i możliwej korupcji mówiło się od dłuższego czasu nie tylko w Dusznikach, ale w całym powiecie.

Prokurator zarzuca burmistrzowi Dusznik-Zdroju przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poświadczanie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w dokumentach związanych z realizacją inwestycji polegającej na budowie jednego z hoteli na terenie Dusznik-Zdroju (w Zieleńcu - przyp. red.). Przy popełnianiu tych czynów z burmistrzem miał współdziałać Ryszard S., który był rzeczywistym beneficjentem wydanych, korzystnych decyzji związanych z realizacją budowy hotelu – informuje Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. 

Z ustaleń śledztwa jednoznacznie wynika, że obiekt hotelowy o parametrach, jakie były wskazywane w decyzjach wydawanych przez burmistrza Dusznik-Zdroju nie powinien nigdy powstać w miejscu gdzie był budowany. Wynika to między innymi z faktu, że teren gdzie powstał hotel był i jest objęty programem ochrony Natura 2000 – dodaje śledczy.

Zarzuty w prowadzonym śledztwie usłyszeli także: Tomasz C., dyrektor jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Kłodzku, Józef K., współpracownik Ryszarda S. i jedna z urzędniczek z dusznickiego magistratu.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy