Reklama

Duszniki-Zdrój. Burmistrz aresztowany na trzy miesiące. Kto jeszcze usłyszał zarzuty?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Canva / ilustracyjne

Duszniki-Zdrój. Burmistrz aresztowany na trzy miesiące. Kto jeszcze usłyszał zarzuty? - Zdjęcie główne

foto Canva / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale We wtorek rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby. Sprawa dotyczy decyzji administracyjnych na budowę apartamentowca w Dusznikach Zdroju. Dzisiaj prokuratura poinformowała o zarzutach dla zatrzymanych. Burmistrz Dusznik-Zdroju oraz biznesmen związany z branżą hotelarską trafili do aresztu.

Sąd Rejonowy w Świdnicy na wniosek Prokuratura Okręgowego w Świdnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, wobec Burmistrza Dusznik-Zdroju oraz Ryszarda S. - biznesmena związanego z branżą hotelarską.     

Prokurator zarzuca Burmistrzowi Dusznik-Zdroju przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poświadczanie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w dokumentach związanych z realizacją inwestycji polegającej na budowie jednego z hoteli na terenie Dusznik-Zdroju
- informuje prokurator Tomasz Orepuk, rzecznik świdnickiej prokuratury.

Przy popełnianiu wskazanych wyżej czynów z burmistrzem miał współdziałać Ryszard S., który był rzeczywistym beneficjentem wydanych, korzystnych decyzji związanych z realizacją budowy hotelu.

Z ustaleń śledztwa jednoznacznie wynika, że obiekt hotelowy o parametrach jakie były wskazywane w decyzjach wydawanych przez Burmistrza Dusznik-Zdroju nie powinien nigdy powstać w miejscu gdzie był budowany. Wynika to między innymi z faktu, że teren gdzie powstał hotel był i jest objęty programem ochrony ,,Natura 2000”
- dodaje prokurator. 

Burmistrz Dusznik-Zdroju usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej jak i obietnicy korzyści majątkowej oraz zatajenia w swoim oświadczeniu majątkowym pożyczki jaką otrzymał od jednego z przedsiębiorców.

Zatrzymano również pracownika kłodzkiego starostwa

Zarzuty w prowadzonym śledztwie usłyszeli także: Tomasz C. - dyrektor jednego z wydziałów Starostwa Powiatowego w Kłodzku oraz Józef K. - współpracownik Ryszarda S.

Tomasz C. i Józef K. usłyszeli zarzuty dotyczące przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz poświadczenia nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w dokumentach związanych z realizacją wskazanej wyżej inwestycji. Nadto Józefowi K. zarzucano również wręczanie korzyści majątkowych i obietnice wręczenia korzyści funkcjonariuszowi publicznemu
- informuje rzecznik świdnickiej prokuratury.

Wobec Tomasza C. prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, poręczenia majątkowego oraz zawieszenia w czynnościach służbowych. Wobec Józefa K. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

Wszystkim podejrzanym za najsurowiej zarzucany czyn grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy