reklama
reklama

Ratownicy poszukiwani

Opublikowano:
Autor:

Ratownicy poszukiwani  - Zdjęcie główne
reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościGrupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR prowadzi nabór kandydatów na ratowników ochotników
reklama

Dwudniowy egzamin wstępny organizowany jest w dniach 17-18 marca w masywie Śnieżnika. „Szukamy osób, które kochają góry, umieją jeździć na nartach na szlakach jak i poza nimi oraz chcą pożytecznie spędzić swój wolny czas. To niezwykle odpowiedzialna ale dająca zarazem wiele satysfakcji służba.” - podkreśla Mariusz Rzepecki, Naczelnik Wałbrzysko–Kłodzkiej Grupy GOPR.

Z roku na rok rośnie liczba zdarzeń w górach. Nowi kandydaci na ratowników są więc potrzebni by utrzymać ciągłość funkcjonowania służby górskiej. W roku 2017 ratownicy Grupy Wałbrzysko–Kłodzkiej Grupy GOPR uczestniczyli ogółem w 222 wyprawach, akcjach i interwencjach ratunkowych, w tym 7 z użyciem śmigłowca. Były to: 19 wielogodzinnych wypraw ratunkowych, 151 akcji i 52 interwencji. W czasie działań ratownicy udzielili pomocy 224 poszkodowanym. Grupa prowadziła również 37 wypraw i akcji poszukiwawczych. Kandydat starający się o przyjęcie musi mieć ukończone 18 lat oraz legitymować się minimum średnim wykształceniem.

reklama

Dwudniowy egzamin, który w tym roku odbędzie się 17-18 marca obejmuje jazdę na nartach, wyjście piesze z Międzygórza do schroniska, wieczorne przejście skiturowe z elementami nawigacji, test z topografii gór z obszaru działania Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej GOPR oraz rozmowy z kandydatami. Grupa Wałbrzysko-Kłodzka Grupa GOPR jest jedną z siedmiu grup regionalnych Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Prowadzi działania na terenie Sudetów Środkowych i Wschodnich obejmujący obszar 2400 km2, sprawując opiekę nad 1600 km siecią szlaków turystycznych. Obejmuje on Góry Kamienne (Góry Krucze, Czarny Las, Pasmo Lesistej i Góry Suche), Góry Wałbrzyskie, masyw Ślęży, Góry Sowie, Bardzkie, Stołowe, Orlickie, Bystrzyckie, masyw Śnieżnika, Góry Złote. W rejonie działania grupy znajduje się Park Narodowych Gór Stołowych, Park Krajobrazowy Sudetów Wałbrzyskich, Książański Park Krajobrazowy, Park Krajobrazowy Gór Sowich, Ślężański Park Krajobrazowy oraz Śnieżnicki Park Krajobrazowy.

reklama

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ

Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM

e-mail
hasło

Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama
logo