Breaking News! Posłowie partii rządzącej nie ustają w walce z alkoholem. Postanowili skorzystać nawet z komunistycznej tradycji i wprowadzić godzinową prohibicję. Miałaby ona obowiązywać od poniedziałku do piątku od godz. 18:00, a w weekendy od godz. 20:00. W tych godzinach nie będziemy mogli kupić alkoholu w sklepach, natomiast w barach mają obowiązywać limity.
Nasz informator mówi, że projekt ustawy dotyczącej prohibicji ma zostać przedstawiony na najbliższym posiedzeniu Sejmu RP, które odbędzie się 6 kwietnia.
Ustawa ma być podyktowana danymi dotyczącymi sprzedaży alkoholu w 2021 roku. Średnia spożycia alkoholu w Polsce jest wyższa niż średnia europejska.
Według analiz Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju na jednego Polaka rocznie przypada średnio 11,7 litra czystego alkoholu. To odpowiada mniej więcej 2,4 butelki wina lub 4,5 litra piwa tygodniowo na osobę w wieku 15 lat i więcej. Co najmniej raz w miesiącu upija się 35 proc. dorosłych - oznacza to, że na jedną "okazję" wypijamy ponad 80 proc. butelki wina lub 1,5 litra piwa
- podaje portal MedOnet.pl.
Daliście sie nabrać? Mimo wszystko, przypominamy: W 2021 roku przepiliśmy prawie 42 mln zł
Skąd wzięło się Prima Aprilis?
Odpowiedź na pytanie "Skąd wzięło się Prima Aprilis?" nie jest oczywista. Jest na ten temat kilka teorii. Święto wywodzi się najprawdopodobniej z jednego z kwietniowych świąt rzymskich. Według jednaj z teorii dzień żartów wywodzi się z uroczystości Cerealiów obchodzonej 19 kwietnia, podczas której proszono boginię urodzaju, Cererę, o prima aprilis, czyli urodzajny kwiecień. Według innej - ze święta na cześć bożka śmiechu i wesołości, przypadającego na 1 kwietnia, kiedy Rzymianie obchodzili Nowy Rok.Prima Aprilis zaczął być popularny w późnym średniowieczu. Do Polski prima aprilis zawitał w 16 wieku.
Przeczytaj również: Bombowiec NATO B-52 leciał w stronę Kłodzka, w ostatniej chwili zawrócił
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.