Reklama

Powiat Kłodzki. Noworoczne inwestycje w placówki oświatowe

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jeszcze w grudniu zostały wprowadzone do budżetu nowe inwestycje, które zostaną przeprowadzone w powiatowych placówkach oświatowych m.in. w Kłodzku i w Nowej Rudzie.

Powiat Kłodzki. Racjonalne gospodarowanie środkami, pozwoliło wyasygnować dodatkowe fundusze, które zostaną przeznaczone na prace remontowe i na doposażenie szkół powiatowych. Już zostały wykonane remonty w I Liceum Ogólnokształcącym w Kłodzku oraz w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie.

Liceum Ogólnokształcące w Kłodzku

W I Liceum Ogólnokształcącym w Kłodzku, prace dotyczyły wymiany stolarki okiennej w zabytkowym budynku. Wymieniono okna na 2 kondygnacji budynku od ulicy bł. Ks. Gerharda Hirschfedera. Wymiana stolarki wiąże się przede wszystkim z poprawą termoizolacji budynku, także poprawił się komfort akustyczny poszczególnych klasach lekcyjnych. Koszt inwestycji 120 tys. zł. 

Ogólniak w Nowej Rudzie

Również w Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie, prace remontowe dotyczyły pomalowania korytarzy i klatki schodowej oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne. Koszt remontu 40 tys. zł.

W planach kolejne remonty

Kolejne remonty będą sukcesywnie przeprowadzane w placówkach:

 • W Kłodzkiej Szkole Przedsiębiorczości zostanie wyremontowane główne wejście do budynku szkoły. Przewidziane jest wykonanie zabudowy wnęki drzwiowej oraz zamontowanie drzwi wejściowych wraz z zadaszeniem.  Koszt remontu 120 tys. zł.  
 • Planowany jest remont w Powiatowym Centrum Psychologiczno-Pedagogicznym oddział w Nowej Rudzie. W zakres prac wchodzi wymiana okien w poradni.  Koszt remontu 65 tys. zł.
  •W Zespole Szkół Specjalnych w Kłodzku, przewidziany jest remont pomieszczenia do zajęć wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Koszt remontu 60 tys. zł.
 • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Długopolu-Zdroju przeprowadzi modernizację instalacji elektrycznej na 1 piętrze w głównym budynku ośrodka.  Koszt remontu 150 tys. zł.
 • W Noworudzkiej Szkole Technicznej zostaną wyremontowane toalety uczniowskie w budynku A2. Koszt remontu 60 tys. zł.
 • W Zespole Szkół Specjalnych w Nowej Rudzie zostaną przeprowadzone następujące prace remontowe:
  - instalacji elektrycznej w 3 pomieszczeniach dydaktycznych,
  - ścianek działowych wraz z wymianą drzwi,
  - wymiana drzwi w toaletach przy sali gimnastycznej, 
  - naprawa dachu wraz z wymianą rynien na łączniku budynków,
  - podłogi w 2 klasach.  

Przeczytaj również: Grypa szaleje. Oddział pediatryczny przepełniony

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy