Reklama

Powiat Kłodzki. Kontrola ITD trwała prawie 4 godziny

Opublikowano: wt, 5 kwi 2022 12:23
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki: W ostatni dzień marca inspektorzy kłodzkiego oddziału ITD, podczas prowadzenia rutynowych działań kontrolnych na terenie powiatu, zatrzymali do kontroli ciężarówkę. Już podczas wstępnej kontroli stanu technicznego, inspektorzy zauważyli wiele nieprawidłowości.

Powiat Kłodzki. Już podczas wstępnej kontroli stanu technicznego, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego zauważyli pękniętą szybę czołową, skrajnie uszkodzoną oponę naczepy oraz pewne oznaki niesprawności układu SCR. Ze względu na wątpliwości co do sprawności układu hamulcowego i elementów podwozia, pojazd został skierowany na pobliską okręgową stację kontroli pojazdów.

Ta ciężarówka nie powinna wyjechać na drogi

Badanie przy wykorzystaniu urządzeń diagnostycznych stacji oraz testera diagnostycznego wykazało, że układy hamulcowe zarówno ciągnika jak i naczepy są niesprawne - zbyt niska skuteczność sił hamowania, nierównomierność hamowania, z silnika pojazdu wyciekał olej, a prawidłowa praca niesprawnego układu selektywnej redukcji katalitycznej jest emulowana przez niedozwolone urządzenie elektroniczne, m.in. wskaźnik ilości płynu AdBlue informował o pełnym zbiorniku podczas gdy faktycznie zbiornik był całkowicie pusty
- informuje Inspekcja Transportu Drogowego.

Kontrola trwała prawie 4 godziny

Inspektorzy stwierdzili również, że plomba na impulsatorze tachografu jest zerwana, co jest równoznaczne z brakiem ważnej legalizacji tachografu.

Zatrzymano dowody rejestracyjne obu kontrolowanych pojazdów. Kierowca został ukarany mandatem za prowadzenie niesprawnych technicznie pojazdów.

Inspektorzy wszczęli postępowania administracyjne wobec firmy wykonującej przewóz oraz osoby zarządzającej transportem. W związku z tym, że stwierdzone usterki zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym oraz środowisku, inspektorzy wydali zakaz używania pojazdów w ruchu drogowym, do czasu ich usunięcia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy