Reklama

Od dzisiaj można składać wnioski o dodatek elektryczny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Adobe Stock / ilustracyjne

Od dzisiaj można składać wnioski o dodatek elektryczny - Zdjęcie główne

Rząd rozdaje kolejne pieniądze. Od dzisiaj można składać wniosek o dodatek elektryczny. | foto Adobe Stock / ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 1 grudnia do 1 lutego 2023 roku można składać wnioski o dodatek elektryczny. Dla kogo 1 000 i 1 500 zł do prądu? Jak dostać dodatek do ogrzewania elektrycznego?

Rząd wprowadz kolejny dodatek. Od dzisiaj do 1 lutego 2023 roku można składać wnioski o dodatek elektryczny. Nowe świadczenia, w wysokości 1 000 i 1 500 zł, przewidziane jest dla tych, którzy jako główne źródło ciepła wykorzystują ogrzewanie elektryczne, ale też pompy ciepła. 

Ustawą o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej w 2023 roku wprowadza się dodatek elektryczny, jako narzędzie stanowiące wsparcie dla gospodarstw domowych
- czytamy na stronie Kancelarii Premiera. 

Wysokość dodatku elektrycznego zgodnie z ustawą będzie wynosiła: 1 000 zł lub 1 500 zł w przypadku, gdy zużycie energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh. Osoby ubiegające się o podwyższony dodatek w wys. 1 500 zł zobowiązane są do dołączenia do wniosku rozliczenia z przedsiębiorstwem energetycznym potwierdzającym zużycie energii elektrycznej w 2021 r. przekraczające 5 MWh. 

Terminy: Wniosek o wypłatę dodatku elektrycznego można składać  od 1 grudnia do 1 lutego 2023 roku, podobnie jak w przypadku wniosków o dodatek węglowy, w Urzędach Gminy lub Miasta. Dodatek elektryczny zostanie wypłacony do 31 marca 2023 r.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy