Reklama

Kłodzko. Radny Procak domaga się utworzenie speckomisji. Do spisywania, oceniania i doceniania

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia - Jacek Halicki

Kłodzko. Radny Procak domaga się utworzenie speckomisji. Do spisywania, oceniania i doceniania - Zdjęcie główne

foto Wikipedia - Jacek Halicki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Bogusław Procak znowu szokuje. Domaga się utworzenia specjalnej komisji do spraw spisywania, oceniania i doceniania działań, jakie mieszkańcy Kłodzka poczynili. W tej sprawie napisał do burmistrza Michała Piszki

Kłodzko. Zgonie z prawem to rada gminy ze swojego grona może powoływać stałe i doraźne komisje do określonych zadań, ustalając przedmiot działania oraz skład osobowy takiego gremium. Komisje podlegające radzie gminy, przedkładają jej plan pracy oraz sprawozdania z działalności. Tymczasem radny Procak w piśnie z 28 kwietnia wnioskuje do burmistrza o powołanie komisji.

Składam wniosek o powołanie komisji do spraw spisywania, oceniania i doceniania działań, jakie mieszkańcy Kłodzka poczynili, by nasza gmina miejska była bardziej przyjazna, bezpieczniejsza, bogatsza itp.
- wnioskuje radny. 

Procak zaznacza: Na dzień dzisiejszy takiej komisji brakuje o co mieszkańcy, w moim odczuciu, mają słuszne pretensje, że ich działań urząd nie spisuje, nie ocenia i nie docenia, a jeżeli już to panowie burmistrzowi odsyłają mieszkańców do sądu, co nie powinno mieć miejsca. To nie powinno być sprawą sędziów, tylko wyżej wymienionej komisji. Dlatego proszę o jej powołanie.

Jak kulą w płot

Jeśli radny chce, aby burmistrz powołał komisję działającą w ramach rady miejskiej, to trafił jak kulą w płot, bo to rada powołuje komisje. Burmistrzowi nic do tego. Ale być może Procak chce jakiejś komisji działającej przy burmistrzu, o charakterze doradczym.

Tylko dlaczego to on ma powoływać grupy doradcze burmistrzowi? Pozostaje też bez odpowiedzi pytanie po co taka komisja? Jeśli ktoś zrobił coś dla miasta, to mieszkańcy o tym wiedzę.

Barbara Glińska zorganizowała akcję sprzątania brzegów Nysy Kłodzkiej. I mieszkańcy o tym wiedzą, bo lokalne gazety i portale internetowe o tym pisały. Radni Procak i Bartczak zainicjowali akcję sprzątania terenów przy ul. Korczaka (obok ogrodów Perła). Też było o tym w mediach i też mieszkańcy o tym pamiętają. Więc po co komisja do spisywania takich rzeczy?

Niekonwencjonalne akcje Procaka

  • Kwiecień 2023: Radny pisze do mieszkańców trzech kłodzkich ulic życzenia wielkanocne. Dołącza do nich polityczne przechwałki, że ekipa rządząca przyznała Kłodzku ponad 4 mln zł na remont ulic oraz to, że on na każdym spotkaniu z politykami PiS bezustannie i uporczywi prosił o te pieniądze i udało się.
  • Listopad 2021: Radny Procak zasugerował, żeby burmistrz konsultował wydawanie koncesji na sprzedaż alkoholu z... księdzem dziekanem Julianem Rafałko, choć duchowny nawet o tym nie wiedział.
  • Czerwiec 2021: Nowatorski pomysł radnego Bogusława Procaka. Samorządowiec na sesji stwierdził, że pieniądze na inwestycje mają zostać równo podzielone na 21 radnych i każdy samorządowiec będzie sam decydował na co je wydać.
  • Października 2020: Radny Stanisław Procak przez kilka dni zapalał znicze przy dziurze na kładce dla pieszych przy ul. Dunikowskiego. Wcześniej w ten sposób kłodzki samorządowiec zaznaczył zapadlisko na ul. Okrzei. Obydwie dziury naprawiono.

Ważne: Pomóżmy małej Alicji. Trwają licytacje na rzecz dziewczynki

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy