Reklama

Kłodzko. Odwiedzisz bliskich w szpitali, nie bez komplikacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: ZOZ Kłodzko

Kłodzko. Odwiedzisz bliskich w szpitali, nie bez komplikacji - Zdjęcie główne

Kłodzko: Nie każdy łatwo wejdzie do szpitala | foto ZOZ Kłodzko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Po kilkunastu miesiącach przerwy znów można odwiedzać pacjentów leczonych w szpitalu powiatowym w Kłodzku. Są jednak ograniczenia co do ilości osób odwiedzających i czasu, który mogą spędzić przy łóżku chorego.

Kłodzko. Po ponad dwóch latach możemy powiedzieć, że pożegnaliśmy się z pandemią. Faktem jest, że codziennie odnotowuje się nowe przypadki zakażeń, jednak wirus SARS-CoV-2 nie jest już tak dużym zagrożeniem dla społeczeństwa.

Nie każdy łatwo wejdzie do szpitala

We wtorek, 5 kwietnia, kłodzki szpital wznowił odwiedziny pacjentów. W zarządzeniu, podpisanym przez dyrektor Jadwigę Radziejewską, czytamy, że osoby odwiedzające muszą potwierdzić przebycie szczepienia przeciwko COVID-19 (minimum 14 dni od drugiej dawki), być ozdrowieńcem w ciągu 6 miesięcy od zachorowania.

Osoby niezaszczepione i bez statusu ozdrowieńca są zobowiązane okazać wynik testu PCR lub antygenowego wykonanego do 72 godzin przez odwiedzinami. 

Odwiedziny zgodnie z regulaminem

Poza tym chorego mogą odwiedzać jednocześnie dwie osoby, a w odwiedzinach mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie i dzieci powyżej 7 roku życia w towarzystwie osoby dorosłej.

Jak mówi Jadwiga Radziejewska, chorych można odwiedzać od godz. 14:00-18:00, z wyjątkiem czasowego ograniczenia na Oddziale Neurologicznym, tam odwiedziny są możliwe w godz. 14:00-16:00:

Ograniczenie czasowe na Oddziale Neurologicznym wynika z tego, że przebywają tam osoby pozbawione zupełnie odporności – osoby po udarach, których jest sporo. Żeby nie narażać pacjentów na niebezpieczeństwo wprowadziliśmy ograniczenia polegające na tym, że u jednego chorego mogą być w tym samym czasie tylko dwie osoby oraz ograniczyliśmy godziny odwiedzin
- tłumaczy Radziejewska.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy