Reklama

Radziejewska: Ja nic nie muszę, ja tylko chcę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Redakcja

Radziejewska: Ja nic nie muszę, ja tylko chcę - Zdjęcie główne

foto Redakcja

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat Kłodzki. Jak już informowaliśmy Jadwiga Radziejewska tydzień temu wygrała konkurs na stanowisko dyrektora Zespołu Opieki Zdrowotnej w Kłodzku. Pod koniec października przeszła na emeryturę. Dziś zdradza, dlaczego zdecydowała się na powrót.

Powiat Kłodzki. Jadwiga Radziejewska dyrektorem kłodzkiego ZOZ była przez 13 lat, wcześniej przez 17 lat pełniła funkcję zastępcy dyrektora tej placówki medycznej. 28 października nabyła prawa emerytalne i na podstawie porozumienia stron umowa została rozwiązana. 

Jednak do czasu rozstrzygnięcia konkursu Radziejewska była pełniącą obowiązki dyrektora powiatowej lecznicy. Później zdecydowała wystartować w konkursie i zwyciężyła. To o tyle dziwne, że jeszcze kilka miesięcy temu twierdziła, że chce przejść na emeryturę.

Co skłoniło Jadwigę Radziejewską zmiany zdania?

Jadwiga Radziejewska twierdzi, że bardzo długo zastanawiała się nad tą decyzją. Poinformowała nas, że po prostu skorzystała z uprawnień, które jej przysługiwały i przeszła na emeryturę.

Zmiany w ustawie o szpitalnictwie, które są i te zapowiadane od 2024 r., które dotyczyć mają również dyrektorów szpitali wpłynęły na to, iż podjęłam decyzję, że jeszcze te dwa lata popracuje, a być może wykształcę kogoś kto będzie chciał zostać, bo jak życie pokazało chętnych na objęcie tego stanowiska nie było, choć ogłoszenie o konkursie publikowane było w ogólnopolskich czasopismach i na różnych stronach.

Nowa-stara dyrektor kłodzkiego ZOZ dodaje: A że ja żyję tym szpitalem i z tymi ludźmi, po prostu uznałam, że nie mogę ich zostawić. Nie rozstrzygnięcie konkursu spowodowałoby, że ja dalej bym brnęła w pełniącą obowiązki. Nie bez znaczenia było to, że podjęłam tą decyzję, mając ten komfort, że ja nic już nie muszę, ja tylko chcę.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy