W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra trochę później niż zwykle. Jubileuszowy 30. finał odbędzie się 30 stycznia. Znamy już program imprezy, która w tym rok odbędzie się na kłodzkim rynku (pl. Chrobrego). Blok imprez ruszy o godz. 14.00 i zakończy się się światełkiem do nieba o godz. 20.00. Natomiast na placu przy kłodzkim LO im. Chrobrego (ul. Wojska Polskiego) dla WOŚP kwestować będą alpaki. Natomiast dzień wcześniej (29 stycznia) w centrum handlowym Twierdza Kłodzka odbędzie się kiermasz WOŚP.
Na Dolnym Śląsku działa 129 sztabów, w powiecie kłodzkim jest ich 12. Za ten kłodzki, przy SP nr 6, odpowiada Bogusława Petrecka. Zrzesza on 220 wolontariuszy.
- To nie znaczy, że mamy już dość! Jeśli chcesz się włączyć, jeśli chcesz pomóc w organizacji lub urozmaicić Finał swoją nietypową aktywnością, daj nam znać, a pewnie razem wymyślimy, jak to zrobić – zachęca Bogusława Petrecka. - Zachęcamy też do wsparcia naszej e-skarbonki. Znajdziecie ją pod adresem www.eskarbonka.wosp.org.pl/vdcyx6. To naprawdę niesamowite, ale już teraz znajdują się w niej prawie 4 tys. zł – dodaje.
W styczniu ubiegłego roku kłodzki sztab WOŚP zakończył finał kwotą 109 tys. zł.
Wolontariusze WOŚP zbiorą tym razem pieniądze na dziecięcą okulistkę, bo wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje. Oddziały i pododdziały okulistyki dziecięcej oraz wydzielone łóżka dziecięce w oddziałach okulistyki dla dorosłych działają w 25 ośrodkach w 17 miastach Polski. W całym kraju są też poradnie okulistyki dziecięcej, które również wymagają wyposażenia w nowoczesny sprzęt okulistyczny. Rokrocznie na oddziałach okulistyki dziecięcej hospitalizowanych jest kilkanaście tysięcy pacjentów. Jednymi z najczęstszych powodów, dla których dzieci trafiają do specjalistów z zakresu okulistyki, są - poza pogorszeniem ostrości wzroku - jaskra, zaćma, różnego rodzaju urazy, anomalie rozwojowe i nowotwory. Wiele tych schorzeń wymaga wykonania zabiegów operacyjnych - w 2019 roku przeprowadzono ich blisko 650, z czego najwięcej, ponad 25 proc. stanowiły operacje guzów.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.