Reklama

Kłodzko. Dyrektor “budowlanki” odwołany

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: zst.klodzko.pl

Kłodzko. Dyrektor “budowlanki” odwołany - Zdjęcie główne

foto zst.klodzko.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: 16 grudnia minionego roku dyrektor kłodzkiej “budowlanki” Rafał Olecha został zawieszony. Wczoraj Zarząd Powiatu Kłodzkiego podjął decyzję o jego odwołaniu.

Kłodzko. 16 grudnia dyrektor kłodzkiej “budowlanki” został zawieszony. W wyniku przeprowadzonej w szkole kontroli, stwierdzono, że dyrektor rażąco naruszał prawa pracowników. W obronie Rafała Olechy stanęli nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku, którzy wystosowali list do Zarządu Powiatu Kłodzkiego. 

19 stycznia zapadła decyzja

Wczoraj Zarząd Powiatu Kłodzkiego uchwałą numer 11/2022 postanowił odwołać Rafała Olechę z funkcji dyrektora “budowlanki”. 

W uzasadnieniu uchwały możemy przeczytać, że w ocenie organu prowadzącego konieczne jest natychmiastowe zaprzestanie wykonywania przez funkcji dyrektora albowiem dalsze zajmowanie stanowiska dyrektora godzi w interes szkoły jako interes publiczny. 

Od 23 do 30 listopada minionego roku w ZST trwała kontrola doraźna, która wykazała wiele nieprawidłowości. Stwierdzono między innymi, że dyrektor przydzielał sobie oraz wybranym nauczycielom w sposób stały realizację godzin zastępstw doraźnych, pobierając z tego tytułu dodatkowe wynagrodzenie.

W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono również, że Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Kłodzku rażąco naruszał prawa nauczycieli pracowników w związku z realizacją przez nich dyżurów nocnych w internacie, gdyż nie zapewniał im każdorazowo obowiązkowego dnia wolnego po pracy w porze nocnej.

Rafał Olecha będzie miał problemy?

Ponadto z uchwały dowiadujemy się, że 16 grudnia minionego roku Starostwo Powiatowe w Kłodzku złożyłp pisemne zawiadomienia do Prokuratury Rejonowej o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 270 k.k., tj. sfałszowania i antydatowania dokumentu.

30 listopada 2021 r. złożono natomiast zawiadomienie do Państwowej Inspekcji Pracy Inspektora w Kłodzku o naruszaniu praw pracowników nauczycieli przez Dyrektora Rafała Olecha. 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy