Reklama

Kłodzko: 9 wydarzeń podczas tegorocznego Festiwalu Wrażeń

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Podziemia Kłodzko

Kłodzko: 9 wydarzeń podczas tegorocznego Festiwalu Wrażeń - Zdjęcie główne

Kłodzko: Zobacz jakie atrakcje oferuje tegoroczny Festiwal Wrażeń! | foto Fot. Podziemia Kłodzko

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: Uczestnicy trzeciej edycji Festiwalu Wrażeń dowiedzą się, jak żyło się w średniowiecznym Kłodzku. Zobacz, jakie przygotowano atrakcje

Kłodzko - Z okazji trzeciej edycji Festiwalu Wrażeń, przygotowywanych zostało dziewięć różnych wydarzeń. 

 

Tradycje minionych lat

Tegorocznym tematem Festiwalu Wrażeń są tradycje, które tworzą tożsamość i pozwalają korzystać z dziedzictwa poprzednich pokoleń. Festiwal wrażeń to Polsko-czeski projekt, którego głównym celem jest zwiększenie wykorzystania potencjału turystycznego na pograniczu Polsko-Czeskim oraz stworzenie wspólnej oferty promocyjnej. Podstawą realizacji projektu jest założenie, że o atrakcyjności turystycznej decydują w znacznej mierze przeżycia i wrażenia, a ma ich dostarczyć właśnie Festiwal Wrażeń. Podczas trzech letnich sezonów wakacyjnych w różnych obiektach turystycznych po stronie czeskiej i polskiej odbywają się imprezy dostarczające unikalnych przeżyć i wrażeń. W tym roku akcja promująca festiwal „Dawno, dawno temu, czyli jak się żyło w średniowiecznym Kłodzku” odbędzie się przy pawilonie wejściowym do Podziemnej Trasy Turystycznej w Kłodzku. Wszystkie wydarzenia festiwalowe odbędą się tylko w przypadku sprzyjającej sytuacji epidemicznej i zgodnie z obowiązującymi obecnie zasadami bezpieczeństwa.

 

Program atrakcji 

  • Zabawy mieszczańskie ze średniowiecza - Różnego rodzaju zabawy mieszczańskie, w których publiczność może uczestniczyć jak kiedyś czynili to młodzi mieszczanie, giermkowie, a nawet rycerze.
  • Kat w Kłodzku - Ożywiona postać kata kłodzkiego opowie o narzędziach do wymierzania kary i karach stosowanych dawniej w mieście Kłodzko, a także o obyczajach związanych z pracą kata. 
  • Nauka tradycyjnych tańców średniowiecznych - Dawniej oprócz toczenia walk na dziedzińcu turniejowym również tańczono. Uczestnicy nauczą się tańców mieszczańskich takich jak maltański czy angielski.
  • Zapomniane rzemiosła średniowieczne - Warsztaty rzemieślnicze, które przybliżą średniowieczne zawody oraz historię i tradycje regionu pogranicza. Uczestnicy zajęć w interaktywny sposób poznają podstawowe informacje związane z kuchnią średniowieczną, zielarstwem, garncarstwem z naciskiem na ich średniowieczny charakter. Zapoznają się z dawnymi metodami wyrobu naczyń glinianych, lnu i wełny, a także średniowiecznych zabawek.
  • Prezentacja Kłodzkiej Średniowiecznej Straży Miejskiej - Każdy z nas w dzieciństwie bawił się w Indian czy Robin Hooda, biegając z kawałkiem patyka, wyobrażając sobie, że jest mistrzem w strzelaniu z łuku. Teraz pojawia się okazja powrócić do tych marzeń i poszyć z prawdziwej broni pod okiem doświadczonego instruktora.
  • Średniowieczna moda - Prezentacja mody z przełomu XIV- XV, czyli jak wyglądały stroje kłodzkich mieszczan oraz biżuteria

 

Kiedy i gdzie?

Wydarzenia będą odbywały się cyklicznie w każdy wtorek lipca - 6, 13, 20 i 27 oraz we wtorki 3, 10, 17 i 24 sierpnia w godzinach 11.00 – 13.00. W wydarzeniach będzie można brać udział w grupach liczących maksymalnie 15 osób. Można zarezerwować wizytę pod adresem biuro.kbr@gmail.com. Wydarzenia będą odbywać się w Podziemnej Trasie Turystycznej - pawilon wejściowy, ul. Czeska, Kłodzko. 

Natalia Kołodziej, inf. Miasto Kłodzko 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy