Reklama

Kłodzko. Burmistrza i Glińską poróżniła alejka

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Glińska skomentowała wpis Piszki. Burmistrz zablokował ją na Facebooku. A poszło o alejkę imienia Roberta Stando.

Rada Miasta w Kłodzku przyjęła uchwałę nadającą alejce wzdłuż kanału Młynówka patrona - został nim Robert Stando. Dokumentalista nakręcił kilka filmów o Kłodzku. Choć nikt nie był przeciwny tej idei to i tak wywołała ona - jak to w Kłodzku bywa - kontrowersje. Zaiskrzyło na linii Glińska – Piszko.

W czwartek, 24 listopada, Rada Miejska Kłodzka podjęła o uchwałę o nadaniu alejce przy kanale Młynówka imienia Roberta Stando. Już dzień później Barbara Glińska, spacerując po alejce, nagrała film i opublikowała go na swoim Facebooku. W nagłówku kłodzka restauratorka i działaczka społeczna, uprzedzając ewentualne komentarze, stwierdziła, że to nie polityka, tylko obywatelskie spojrzenie na problem wolności słowa.

- Jako uczestniczka grupy przyjaciół Roberta Stando zwróciliśmy się pismem do urzędu miasta, do pana burmistrza, aby alejka została nazwana jego imieniem. Pan burmistrz ogłosił wczoraj, iż dokonał tego czynu, z tym że zapomniał o tym, że z propozycją wyszli mieszkańcy Kłodzka – stwierdza na filmiku Glińska. - Była to inicjatywa oddolna. Zastanawiam się dlaczego po moim wpisie, że jest to uchwała rady miasta na wniosek mieszkańców, zostałam zablokowana na koncie pana burmistrza. Czy to jest oznaka słabości czy siły – takie blokowanie mieszkańców na oficjalnym profilu pana burmistrza? - pyta retorycznie.

Co takiego napisał Michał Piszko, że Barbra Glińska nagrała o tym filmik? W poście zatytułowanym "Kłodzko uczci pamięć Roberta Stando" burmistrz informuje: "Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej uchwalono, że ciąg komunikacyjny wzdłuż kanału Młynówka, od Parku Sybiraków do mostu na ul. Wodnej nosić będzie nazwę Aleja Roberta Stando. To ukłon dla zmarłego w styczniu wybitnego kłodzczanina, reżysera, scenarzysty i Honorowego Obywatela Kłodzka".

Faktycznie nie mam słowa o wniosku mieszkańców i o Barbarze Glińskiej ale... To chyba Robert Stano jest w tym wszystkim najważniejszy i uczczenie jego pamięci, a nie to, kto zgłosił pomysł. Chyba rada miejska nie musi teraz podejmować uchwały, w której podziękuję inicjatorom nadania alejce imienia Roberta Stando, bo to byłyby dopiero absurd. 

Poza tym w uzasadnieniu uchwały o nadaniu alejce imienia Roberta Stando jest napisane, że wniosek o upamiętnienie zmarłego reżysera złożyła grupa mieszkańców. Natomiast blokowanie mieszkańców na oficjalnym profilu burmistrza jest rzeczywiście niezrozumiałym i nieakceptowalne. To na pewno oznaka słabości...

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy