Reklama

Kiedy rozpocznie się budowa drogi S8 z Wrocławia do Kłodzka?

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: GDDKiA

Kiedy rozpocznie się budowa drogi S8 z Wrocławia do Kłodzka? - Zdjęcie główne

O budowie S8 z Wrocławia do Kłodzka przez Ząbkowice Śląskie mówi się od lat. | foto GDDKiA

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawdziliśmy na jakim etapie są prace przygotowawcze do budowy drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka. Kiedy rozpocznie się budowa?

O budowie S8 z Wrocławia do Kłodzka przez Ząbkowice Śląskie mówi się od lat. Rok temu ogłoszono, że prace związane z budową drogi rozpoczną się w 2023 roku. Jednak okazuje się, że S8 nie pojedziemy jeszcze przez długi czas - na stronie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad możemy znaleźć informację, że realizacja tej inwestycji rozpocznie przewidziana jest na lata 2025-2031. 

Kilka dni temu GDDKiA poinformowała o zakończeniu prac nad Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym dla trzech odcinków S8 od Wrocławia do Barda. Obecnie prowadzone są prace nad Koncepcją programową. Opracowano analizę i prognozy ruchu.  

80 km drogi szybkiego ruchu

Droga ekspresowa S8 od Wrocławia do Kłodzka będzie liczyła ok. 80 km. Realizacja trasy została podzielona na trzy odcinki:  

  • Kłodzko - Ząbkowice Śląskie (w jego skład wchodzą pododcinki Kłodzko - Bardo i Bardo - Ząbkowice Śląskie)
  • Ząbkowice Śląskie - Łagiewniki
  • Łagiewniki - Wrocław (Magnice)  

Kontynuacja prac projektowych dla pododcinka Kłodzko - Bardo będzie możliwa po analizie połączenia go z planowaną obwodnicą Złotego Stoku w ciągu DK46
- informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy