Reklama

Kłodzko: Rząd wreszcie wybuduje nam S8

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. GDDKiA

Kłodzko: Rząd wreszcie wybuduje nam S8 - Zdjęcie główne

Kłodzko: Budowa S8 coraz bliżej. | foto Fot. GDDKiA

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: W piątek, 16 lipca, we Wrocławiu odbyły się konsultacje poświęcone Rządowemu Funduszowi Polski Ład. Jednym z priorytetowych działań programu dla naszego regionu jest budowa drogi ekspresowej S8 z Wrocławia do Kłodzka przez Ząbkowice Śląskie. Kiedy powstanie S8? Tego jeszcze nie wiadomo.

Kłodzko. Rząd chce przeznaczyć 7 mld. złotych na budowę dróg ekspresowych S5 i S8 w naszym regionie. Inwestycje mają skomunikować południową część Dolnego Śląska z Wrocławiem oraz resztą kraju.

Jakie są plany?

Na piątkowej konferencji przedstawiono pierwsze szczegóły. Droga S8 będzie wykonana w standardzie dwujezdniowym o dwóch pasach ruchu, a na odcinku Łagiewniki-Wrocław z zabezpieczeniem na trzeci pas. Zbudowane zostanie 80 km drogi, powstanie 12 węzłów i 180 obiektów inżynieryjnych. Jak podaje portal CoNaDrogach, S8 od Wrocławia do Kłodzka będzie drogą o parametrach klasy drogi ekspresowej - klasa S.

 

Kiedy powstanie droga?

O S8 z Wrocławia do Kłodzka przez Ząbkowice Śląskie mówi się od lat. Według założeń rządowego programu “Polski Ład”, budowa drogi ma zacząć się w 2023 roku. Termin oddania drogi do użytku nie jest jeszcze znany. Wiemy natomiast jedno, to ważna inwestycja dla kierowców i dla mieszkańców wszystkich miejscowości położonych wzdłuż obecnej krajówki.

Konsultacje już były…

Od 6 maja do 4 czerwca trwały konsultacje społeczne nad wariantami przebiegu trasy na odcinku Łagiewniki-Wrocław. Przypominamy, że według wstępnych założeń realizacja inwestycji ma być podzielona na trzy odcinki: Kłodzko – Ząbkowice, Ząbkowice – Łagiewniki, Łagiewniki – Wrocław.

 

Autor: Zuza K. Wolska
Informacje: GDDKiA, materiały promocyjne rządowego funduszu "Polski Ład"

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy