Juszczyk wicemistrzem w pływaniu

Opublikowano:

Juszczyk wicemistrzem w pływaniu - Zdjęcie główne

WiadomościAndrzej Juszczak, kłodzki policjant został podwójnym wicemistrzem Otwartych Mistrzostw Policji w Pływaniu.

W ostatecznej klasyfikacji srebrne medale na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym oraz 50 m w stylu dowolnym zdobył funkcjonariusz kłodzkiej policji.

W mistrzostwach uczestniczyło ponad 130 zawodników. Andrzej Juszczak ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych, m.in. w 2006 roku w Mistrzostwach Policji MSWiA w Pływaniu i Ratownictwie Wodnym zdobył I miejsce. W lipcu ubiegłego roku, funkcjonariusz na VIII Międzynarodowych Mistrzostwach Policjantów w Pływaniu Długodystansowym w Kiekrzu zdobył II miejsce na dystansie 3000 m, natomiast w tym roku w tych zawodach był już najlepszy, zdobywając złoty medal.

Andrzej Juszczak od 20 lat służy w kłodzkiej Policji jako technik kryminalistyki.W zawodach oprócz policjantów wzięli udział także funkcjonariusze straż: pożarnej i granicznej oraz służby więziennej.