Reklama

Janina Skupień z Lądka - Zdroju skończyła sto lat

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: UM Lądek-Zdrój

Janina Skupień z Lądka - Zdroju skończyła sto lat - Zdjęcie główne

Janina Skupień – mieszkanka Lądka - Zdroju, we wtorek, 24 maja skończyła 100 lat. Z tej okazji odwiedziła ją zastępczyni burmistrza Alicja Piwowar. | foto UM Lądek-Zdrój

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na Dolnym Śląsku mieszka obecnie 191 osób, które mają 100 i więcej lat.

Janina Skupień – mieszkanka Lądka - Zdroju, we wtorek, 24 maja skończyła 100 lat. Z tej okazji odwiedziła ją zastępczyni burmistrza Alicja Piwowar.

Alicja Piwowar w imieniu lądeckiego samorządu i mieszkańców przekazała najserdeczniejsze życzenia, skromny upominek oraz list gratulacyjny. Podczas wizyty pani Janinie przekazano listy gratulacyjne, które dotarły dla jubilatki od premiera Mateusza Morawieckiego oraz Wojewody Dolnośląskiego.

 

191 stulatków

Na Dolnym Śląsku mieszka obecnie 191 osób, które mają 100 i więcej lat. Wśród najstarszych Dolnoślązaków są 162 stulatki i 29 stulatków. Na terenie należącym do legnickiego oddziału ZUS mieszka 30 wiekowych seniorów, na terenie wałbrzyskiego 50 oraz wrocławskiego 111. Najstarszą mieszkanką naszego regionu jest pani Stanisława, która skończyła już 108 lat.

 

Wraz z setnymi urodzinami seniorzy otrzymują specjalne, comiesięczne świadczenie honorowe. Wysokość tej „dodatkowej emerytury” jest różna. Wszystko zależy od tzw. kwoty bazowej, która obowiązuje w dniu ich setnych urodzin. Stanowi ona 100 proc. przeciętnego wynagrodzenia za rok poprzedni pomniejszonego o składki na ubezpieczenie społeczne. Jeszcze do końca lutego tego roku ta specjalna emerytura dodatkowo wynosi: 4512,41 zł brutto (3732,29 zł netto). Wysokość kwoty dla 100 latków jest ustalana każdego roku od marca do lutego, dlatego nie ma jeszcze informacji, jaka będzie nowa kwota od 1 marca tego roku. Rok wcześniej (2020) było to 4294,67 zł brutto a dwa lata temu 3 731,13 zł. brutto. 

 
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy