Reklama

Gmina Kłodzko. Ponad 3 miliony na oświetlenie uliczne z Polskiego Ładu

Opublikowano: śr, 9 lut 2022 10:46
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina Kłodzko poinformowała o kolejnej inwestycji. Mieszkańcy cieszą się z tego, że wkrótce powstanie nowe oświetlenie. Jednak niektórzy z nich sceptycznie podchodzą do kwestii finansowania inwestycji.

Gmina Kłodzko. W poprzednim tygodniu informowaliśmy, że gmina przeznaczy ponad 5 milionów na remonty dróg. Pieniądze na ten cel pochodzić będą w znacznej części z Polskiego Ładu - więcej przeczytasz TUTAJ.

Gmina Kłodzko poinformowała o kolejnej dużej inwestycji. Budowa oświetlenia będzie kosztować ponad 3,2 mln złotych. Wczoraj podpisano umowę z wykonawcą.

O nowe punkty świetlne mieszkańcy wnioskują porównywalnie często jak o przebudowę dróg. Uważam, że wykonanie tego zadania w znacznej mierze zaspokoi istniejące potrzeby, a tym samym, co jest dla mnie bardzo ważne, poprawi bezpieczeństwo na wsiach
- mówi wójt Zbigniew Tur. 

Gdzie powstanie nowe oświetlenie?

W obecnym oraz przyszłym roku w gminie kłodzko powstaną 192 stanowiska oświetleniowe, wyposażone w 196 opraw oraz 10 nowych obwodów z układami pomiarowymi. 13 szaf oświetleniowych zostanie wyposażonych w układy kompensacji mocy biernej, w tym 10 nowo wybudowanych oraz 3 istniejące. 

Inwestycja zostanie zrealizowana w miejscowościach: Bierkowicach, Boguszyn, Gorzuchów, Jaszkowa Dolna, Jaszkowa Górna, Jaszkówka, Kamieniec, Korytów, Ławica, Mikowice, Morzyszów, Podtynie, Ruszowice, Stary Wielisław, Szalejów Dolny, Święcko, Żelazno.

Szczegółowy harmonogram planowanych inwestycji znajdziesz w galerii.

Zapłacą kasą z Polskiego Ładu

Gmina informuje, że inwestycja w znacznej części będzie sfinansowane z Programu Rządowego Funduszu „Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”.

Mieszkańcy sarkastycznie komentują informację o nowej inwestycji:

Przy tych cenach energii, to chyba trzeba będzie niedługo wyłączać, by na jakiekolwiek inwestycje wystarczyło. 

Źródło: Gmina Kłodzko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy