Reklama

Powiat Kłodzki. Pożary suchej trawy - sprawcy nie są bezkarni

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fb - OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

Powiat Kłodzki. Pożary suchej trawy - sprawcy nie są bezkarni - Zdjęcie główne

Poniedziałkowy pożar suchej trawy w Nowej Rudzie przy ul. Debry | foto Fb - OSP KSRG Nowa Ruda - Słupiec

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Powiat Kłodzki: W ostatnich dniach strażacy kilkakrotnie wyjeżdżali do pożarów suchych traw. Służby przypominają, że nielegalne wypalanie traw to przestępstwo za które grozi grzywna do kilku tys. złotych.

Powiat Kłodzki. Każdego roku na przełomie zimy i wiosny docierają do nas informacje o licznych przypadkach pożarów mających związek z nielegalnym procederem wypalania traw, gałęzie trzcinowisk lub pozostałości po zeszłorocznych zbiorach. Wiele osób wypala trawy i nieużytki rolne, tłumacząc swoje postępowanie chęcią użyźniania gleby

Palące się w niekontrolowany sposób suche pozostałości roślinne stanowią zagrożenie dla ludzi, płoną lasy i giną zwierzęta. Unoszący się dym może również spowodować zagrożenie na drodze, wynikające z nagłego ograniczenia widoczności uczestnikom ruchu.

Nie będą bezkarni...

Wypalanie traw zagrożone jest karą aresztu (od 5 do 30 dni), grzywny (od 20 do 5000 zł) albo nagany. Natomiast sprawca przestępstwa sprowadzający „zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach, mające postać pożaru, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10” , a w przypadku śmierci człowieka lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu wielu osób, sprawca podlegać będzie karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy