Reklama

Oskarżyciel w sutannie znowu przegrał

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Oskarżyciel w sutannie znowu przegrał - Zdjęcie główne

wa procesy wytoczone młodemu Horbowskiemu to nie jedyne sądowe porażki ks. Andrzeja.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ksiądz Andrzej, który w tym procesie był oskarżycielem posiłkowym, znowu przegrał. Sąd uniewinnił Bartosza Horbowskiego, któremu kontrowersyjny duchowny zarzucił obrazę uczuć religijnych.

Po pierwsze nie było zamiaru obrazy uczuć religijnych, po drugie wejście do kościoła w czapce, choć naganne, nie powinno mieć finału na sali rozprawa, bo nie podlega karze – tak w skrócie można streścić uzasadnienie kłodzkiego sądu, który uniewinnił Bartosza Horbowskiego. Wyrok, który zapadł 1 marca, jest nieprawomocny. 

- Mamy nadzieję, że w tej sprawie nie będzie apelacji i że ks. Andrzej w końcu da sobie spokój – mówi Maciej Horbowski, ojciec Bartosza, który przez cały proces wspierał syna. 

Bartosz Horbowski, młody mieszkaniec Międzygórza od 5 lat jest ciągany po prokuraturach i sądach w związku z przepychaną, do jakiej doszło w kościelnym przedsionku. Najpierw toczył się proces o pobicie ks. Andrzeja. Sprawę przeciwko Bartoszowi Horbowskiemu oddalono. Prokuratura złożyła wniosek o kasację, ale został on także oddalony. Zaraz po tym mieszkaniec Międzygórza zasiadł na ławie oskarżony za obrazę uczuć religijnych. Do zdarzenia, które zaowocowało dwoma procesami sądowymi, doszło 24 grudnia 2016 roku. To wtedy Bartosz Horbowski poszedł z kolegami na pasterkę do kościoła na Górze Iglicznej. Po mszy wszedł do świątyni, a właściwie do jej przedsionka w czapce. Z impetem zerwał ją ksiądz Andrzej, ówczesny kustosz sanktuarium. Bartosz, zszokowany bezpardonowym zachowaniem duchownego, wyciągnął komórkę i powiedział, że nakręci to dziwne zajście. Ksiądz ruszył do ataku i siłą wyrywał mu telefon. Doszło do szarpaniny, która została nagrana przez kamery monitoringu. 

Dwa procesy wytoczone młodemu Horbowskiemu to nie jedyne sądowe porażki ks. Andrzeja. Wcześniej został skazany na 10 miesięcy prac społecznych za porażenie turysty paralizatorem. Przegrał także z dziennikarzami Gazety Kłodzkiej, których oskarżył (za zwrot klecha z paralizatorem) o znieważenie i zniesławienie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy