Reklama

Morderstwo w Kudowie-Zdroju. Prokuratura informuje o szokujących ustaleniach

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: ilustracyjne

Morderstwo w Kudowie-Zdroju. Prokuratura informuje o szokujących ustaleniach - Zdjęcie główne

foto ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Na sygnale Wracamy do szokującej sprawy z kwietnia 2022 roku. Julianna S. oraz jej wspólnicy Karolina Z. i Dariusz Z. usłyszeli zarzuty. Grozi im dożywocie.

Kudowa-Zdrój. 20 kwietnia 2022 roku w jednym z mieszkań ujawniono zwłoki małżeństwa. Odkrycie wstrząsnęło mieszkańcami Kudowy, którzy od początku spekulowali, że w sprawę może być zamieszana córka. Zatrzymano trzy osoby, w tym wspomnianą córkę pary Juliannę S. Dzisiaj Prokuratura Krajowa poinformowała o szokujących ustaleniach śledztwa.

Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie skierował do Sądu Okręgowego w Świdnicy akt oskarżenia przeciwko 3 osobom w śledztwie dotyczącym zabójstwa małżeństwa w Kudowie Zdroju. Śledztwo było prowadzone wspólnie z Centralnym Biurem Śledczym Policji oraz Komendą Wojewódzką Policji w Krakowie.

Morderstwo w Kudowie-Zdroju - zarzuty dla trzech osób

Juliannie S. zarzucono popełnienie łącznie 6 przestępstw w tym kierowanie i dokonanie wspólnie i w porozumieniu z Karoliną Z. usiłowania zabójstwa małżeństwa Barbary O. - S. oraz Mieczysława S. w wyniku motywacji zasługującej na szczególne postępowanie kwalifikowane z art. 18 § 1 k.k. w zw. z art. 13  § 1 kk w zw. z art. 148 § 2 pkt 3 kk Kolejne zarzuty dotyczą dokonania zabójstwa Barbary O. - S. przy pomocy broni palnej Skorpion kal. 7,65 mm kwalifikowane z art. 263 § 2 kk i art. 18 § 1 kk w zw. z art. 148 § 2 pkt 3 kk i inne.

Ponadto prokurator oskarżył Karolinę Z.  o dokonanie wspólnie i w porozumieniu z Julianną S. usiłowania zabójstwa małżeństwa Barbary O. - S. oraz Mieczysława S. w wyniku motywacji zasługującej na szczególne postępowanie kwalifikowane z art. 18 § 1 kk w zw. z art. 13  § 1 kk w zw. z art. 148 § 2 pkt 3 kk oraz dokonanie zabójstwa Mieczysława S. przy pomocy broni palnej Skorpion kal. 7,65 mm w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie kwalifikowane z art. 263 § 2 kk i art. 18 § 1 kk w zw. z art. 148 § 2 pkt 3 kk i inne.

Karolina Z. oraz Julianna S. zostały również oskarżone o zbezczeszczenie zwłok Barbary O. - S. oraz Mieczysława S. kwalifikowane z art. 262 § 1 kk.

Trzeciemu z oskarżonych Dariuszowi Z. prokurator zarzucił nabycie broni palnej przekazanie jej oskarżonym i ułatwienie Juliannie S. oraz Karolinie Z. popełnienie zabójstwa Barbary O. - S. oraz Mieczysława S., a następnie zatarcie śladów przestępstwa poprzez ukrycie broni palnej kwalifikowane z art. 263 § 2 kk i art. 18 § 3 kk w zw. z art. 148 § 2 pkt 3 kk i art. 263 § 2 kk i art. 239 § 1 kk.

Ponadto prokurator oskarżył Dariusza Z. o pomoc Juliannie S. i Karolinie Z. w dokonaniu zbeszczeszczania zwłok Barbary O. - S. oraz Mieczysława S. kwalifikowane z art. 18 § 3 kk w zw. z art. 262 § 1 kk.

Czyny zarzucone oskarżonym zagrożone są karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Szokujące ostania prokuratury: Wcześniej usiłowały zabić rodziców Julianny S. 

Z ustaleń dokonanych w toku śledztwa wynika, że pierwsza próba podczas której Julianna S. usiłowała dokonać zabójstwa swoich rodziców miała miejsce podczas wigilii w 2021 roku. Oskarżona kupiła lek weterynaryjny, dzięki któremu zamierzała uśpić rodziców, a następnie udusić ich we śnie. W tym celu dodała kupiony lek do polewy ciasta i przyniosła na spotkanie wigilijne. Następnie poczęstowała rodziców przyniesionym ciastem.

Oskarżonej nie udało się zrealizować zamierzonego planu, ponieważ ilość dodanego do ciasta leku była zbyt mała żeby uśpić rodziców. Cały czas w realizacji planu oskarżonej Juliannie S. pomagała Karolina Z. która uczestniczyła w spotkaniu wigilijnym.

Zabójstwo przy pomocy broni palnej - zginęli w połowie stycznia 2022 roku

Prokuratura informuje: 13 stycznia 2022 r. Julianna S. przebywając wraz z Karoliną Z. w mieszkaniu swoich rodziców poprzez oddanie dwóch strzałów z broni  palnej Skorpion kal. 7,65 mm wyposażonej w tłumik dokonała zabójstwa swojej matki Barbary O. - S.. Broń dostarczył jej Dariusz Z. który również zapoznał oskarżoną z jej obsługą. Karolina Z. przy użyciu tej samej broni i również przy oddaniu dwóch strzałów dokonała zabójstwa Mieczysława S.

Po dokonanym zabójstwie Julianna S. oraz Karolina Z. kupiły żywe larwy much będące larwami owadów nekrofagicznych które umieściły na zwłokach  Barbary O. - S. oraz Mieczysława S. owady miały dokonać zjedzenia tkanek miękkich zwłok znajdujących się w mieszkaniu, gdzie doszło do zabójstwa.   

Wobec wszystkich oskarżonych na wniosek prokuratora stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy