Reklama

Kłodzko. Policjanci odwiedzili bezdomnych w noclegowni

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: KPP Kłodzko

Kłodzko. Policjanci odwiedzili bezdomnych w noclegowni - Zdjęcie główne

foto KPP Kłodzko

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Na sygnale Kłodzko: Policjanci odwiedzili mężczyzn, którzy przebywają w kłodzkiej noclegowni i rozmawiali z nini o zagrożeniach.

Kłodzko. Okres zimowy to przede wszystkim spadki temperatur, które stwarzają zagrożenie dla życia i zdrowia osób bezdomnych oraz bezradnych, które są w trudnej sytuacji życiowej. Zagrożone są również osoby nietrzeźwe, które dłuższy czas znajdują się na zewnątrz lub w pomieszczeniach nieogrzewanych.

Wioletta Martuszewska z kłodzkiej policji informuje, że dzielnicowi spotkali się w noclegowni z osobami bezdomnymi i rozmawiali o zagrożeniach związanych ze spadkiem temperatur.

Informowali bezdomnych o możliwości uzyskania pomocy w ich trudnej sytuacji życiowej. Policjanci rozmawiali o zagrożeniach wynikających z dłuższego przebywania na zewnątrz. Ostrzegali wszystkich, którzy zdecydowali by się na nocleg na zewnątrz lub w pomieszczeniach nieogrzewanych typu pustostany lub piwnice, że z uwagi na niskie temperatury, jest to bardzo niebezpieczne i może skończyć się nawet utratą życia. Dzielnicowi wiedząc, że mężczyźni, aby dotrzeć do noclegowni, często poruszają się pieszo w po zapadnięciu zmroku , wyposażyli ich w elementy odblaskowe, które przyczynią się do zwiększenia ich bezpieczeństwa.

Od naszej reakcji może zależeć ludzkie życie

Policjanci podczas pełnienia służby namawiają napotkane bezdomne osoby do spędzenia zimy w noclegowniach lub innych ciepłych pomieszczeniach. Jednak pomimo niskich temperatur są osoby, które nie decydują się na schronienie w pomieszczeniach do tego przeznaczonych.

Policja apeluje o reagowanie, gdy widzimy osoby bezdomne, które przebywają na dworze, w niskich temperaturach. W takich przypadkach w zależności od okoliczności policjanci udzielą pomocy w dotarciu do noclegowni lub w inne bezpieczne dla nich miejsce. 

Korzystajmy z darmowej aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, która ma w swoim katalogu potencjalnych zgłoszeń, kategorię: „Osoba bezdomna wymagająca pomocy”. Pozwala ona użytkownikom wskazywać miejsca przebywania osób bezdomnych, potrzebujących pomocy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy