REKLAMA

Basen nie będzie zabytkiem

foto: dolny-slask.org.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej wystąpiło w sprawie miejskiego kąpieliska na Górze Parkowej do konserwatora zabytków. Jest już decyzja: basen nie zostanie wpisany do rejestru zabytków

- Obiekt nie posiada wyjątkowych, nieprzeciętych wartości historycznych – pisze w uzasadnieniu decyzji o niewpisaniu basenu do rejestru zabytków Daniel Gibski, zastępca konserwatora zabytków we Wrocławiu. - W tym przypadku nie można też mówić o bogactwie formy, czy wartości stylowej, gdyż basen jest typowym przykładem miejskich kąpielisk, pozbawionym cech prekursorskich – dodaje. Kąpielisko górskie w Bystrzycy Kł. powstało w 1937 r. jako dopełnienie jednego z najpiękniejszych w Sudetach założeń parkowych. Rozciąga się z niego malowniczy widok na miasto i Góry Bystrzyckie. Kąpielisko składa się z dwóch niecek, trampoliny, zjeżdżalni, budynku mieszczącego szatnie. Zakres zmian, jakie nastąpiły w obrębie kompleksu w trakcie jego użytkowania, był niewielki. To jednak za mało, aby kąpielisko trafiło do rejestru zabytków. - Wartość historyczna, architektoniczna i naukowa nie jest wysoka – tak kończy ocenę konserwator zabytków.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Basen nie będzie zabytkiem

fot. KPP Kłodzko

3 promile alkoholu w organizmie miał 33- latek, który kierując rowerem stwarzał zagrożenie na drodze dla innych uczestników ruchu drogowego. Wczoraj popołudniu (poniedziałek, 25 maja) na terenie gminy Kłodzko funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę, który kierował rowerem. Jego zachowanie wskazywało, że jest w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu policjanci stwierdzili, że mężczyzna ma 3 promile alkoholu w organizmie. Za ten czyn grozi kara aresztu albo grzywny. Policjanci apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek.

fot. internet

Szczególnie potrzebne są grupy: O Rh-, O Rh+, A Rh-, A Rh+, B Rh-

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×