REKLAMA

Basen nie będzie zabytkiem

foto: dolny-slask.org.pl

Stowarzyszenie Przyjaciół Bystrzycy Kłodzkiej wystąpiło w sprawie miejskiego kąpieliska na Górze Parkowej do konserwatora zabytków. Jest już decyzja: basen nie zostanie wpisany do rejestru zabytków

- Obiekt nie posiada wyjątkowych, nieprzeciętych wartości historycznych – pisze w uzasadnieniu decyzji o niewpisaniu basenu do rejestru zabytków Daniel Gibski, zastępca konserwatora zabytków we Wrocławiu. - W tym przypadku nie można też mówić o bogactwie formy, czy wartości stylowej, gdyż basen jest typowym przykładem miejskich kąpielisk, pozbawionym cech prekursorskich – dodaje. Kąpielisko górskie w Bystrzycy Kł. powstało w 1937 r. jako dopełnienie jednego z najpiękniejszych w Sudetach założeń parkowych. Rozciąga się z niego malowniczy widok na miasto i Góry Bystrzyckie. Kąpielisko składa się z dwóch niecek, trampoliny, zjeżdżalni, budynku mieszczącego szatnie. Zakres zmian, jakie nastąpiły w obrębie kompleksu w trakcie jego użytkowania, był niewielki. To jednak za mało, aby kąpielisko trafiło do rejestru zabytków. - Wartość historyczna, architektoniczna i naukowa nie jest wysoka – tak kończy ocenę konserwator zabytków.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (0): Basen nie będzie zabytkiem

6,8 mln zł wyda Zakład Wodociągów i Kanalizacji na modernizację systemów zaopatrywania w wodę i odprowadzania ścieków.

Już jest, już można z niej korzystać choć dopiero za chwilę zostanie oficjalnie otwarta. Widoki z platformy widokowej na Górze Guzowata zapierają dech w piersiach.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×