REKLAMA

Apelacja odroczona

foto: pixabay.com

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu odroczył rozprawę odwoławczą w sprawie odszkodowania, jakie ma wypłacić firmie Hert gmina miejska Kłodzko. Terminu kolejnej rozprawy sąd II instancji jeszcze nie wyznaczył.

Sądowy spór pomiędzy właścicielem firmy Hert a miastem trwa już ponad pięć lat. Na początku kwietnia tego roku Sąd Okręgowy w Świdnicy orzekł, że gmina miejska Kłodzko ma wypłacić firmie Hert odszkodowanie w wysokości 11,6 mln zł. Od tego wyroku odwołały się obie strony. Miasto nie uznaje wysokości zasądzonych roszczeń fi rmy HERT i zarzuca, że sąd I instancji wydał wyrok nie uznając istotnych dowodów w sprawie, z kolei Piotr Nowicki, właściciel Herta, domaga się aż 26 mln zł. Na rozprawie, która odbyła się 27 września, wrocławski sąd uznał, że do rozstrzygnięcia sprawy potrzebne będą jeszcze dodatkowe informacje, m.in. dokumentacja ze starostwa, które wydało pozwolenie na budowę parkingu przy ul. Zofi i Stryjeńskiej. Roszczenia firmy Hert, która była właścicielem młyna, to wyniki inwestycji zrealizowanej przez byłego burmistrza, Bogusława Szpytmę, po której młyn został bez drogi dojazdowej, co doprowadziło o jego zamknięcia. Szefowie młyna zażądali od władz miasta odszkodowania, a kiedy się z nimi nie dogadali wnieśli sprawę do sądu. Rozstrzygnięcie tego procesu będzie miało poważny wpływ na losy miasta. Wypłata wielomilionowego odszkodowania oznaczałaby dla Kłodzka wieloletni zastój inwestycyjny i zaciskanie pasa.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (4): Apelacja odroczona

Obrazek użytkownika Marek
  • Marek
  • 31-10-2019

Trzeba podziękować Panom Szpytmie i Urbanowskimu oraz ludziom z nimi związanym raz na zawsze!
Obrazek użytkownika Michael Colt
  • Michael Colt
  • 31-10-2019

Szpytma niema wstydu po trzeciej czerwonej kartce i wprost mu mieszkańcy powiedzieli ,Niechcemy Pana tutaj .A on biegnie na sesje .Nie dziwię się źe tacy jak PLUJ do niego lgną .Swój swojego poznaje .Tylko źe pluj to Jonasz który dołuje .
Obrazek użytkownika Kaja
  • Kaja
  • 01-11-2019

Biegnie bo został wybrany na radnego , Mam nadzieje że z roku na rok będzie lepsza jakość liczenia głosów i pilnowanie ich, by tylko były głosy naprawdę wyborców , a głosy policzone szybko i sprawnie , by nie liczono tygodniami i miesiącami , by nie dochodziło do pomyłek , fałszowania itp .
Obrazek użytkownika Do Marka
  • Do Marka
  • 01-11-2019

Trollami i pomawianiem też się nie wygrywa wyborów , zwłaszcza gdy jest się z opcji kojarzonej z wielkimi złodziejskimi aferami , korupcją i dziwacznym zachowaniem .

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Fot. MM

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego od rana głosują w wyborach prezydenckich. Póki co w lokalach wyborczych nie ma kolejek. Nie doszło także do niepokojących zakłóceń.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×