REKLAMA

Aktywny Dolny Śląsk – wiemy kto zrealizuje zwycięskie projekty

Niemal 45 tysięcy Dolnoślązaków oddało swój głos wybierając najciekawsze ich zdaniem inicjatywy, które powstaną dzięki budżetowi obywatelskiemu Aktywny Dolny Śląsk. Ostatecznie mieszkańcy regionu wskazali 62 najciekawsze projekty.

- W tym roku zagłosowało rekordowe 45.000 osób. To o 7.000 więcej niż w poprzedniej edycji programu. Rekordowy był też budżet, który wyniósł 1,3 mln zł i o 300.000 zł przekroczył ten z ubiegłego roku. Cieszę się, że nasza inicjatywa rośnie w siłę i zyskuje na popularności wśród mieszkańców Dolnego Śląska – mówi marszałek Cezary Przybylski.
Po sukcesie poprzednich trzech edycji w tym roku program został rozszerzony i obejmuje nie tylko finansowanie projektów sportowych, turystycznych i kulturalnych, ale również wspiera działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, a także działania na rzecz seniorów i rozwój rzemiosła.
- Cieszę się, że w każdym z subregionów zrealizowana zostanie porównywalna liczba projektów. To ważne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju naszego regionu. Dostrzegając zaangażowanie Dolnoślązaków w przyszłym roku planujemy wspierać inicjatywę budżetu obywatelskiego na porównywalnym poziomie finansowym co teraz – dodaje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski.
Propozycje projektów zgłaszali mieszkańcy Dolnego Śląska oraz lokalne organizacje i stowarzyszenia. Mogły to być np. imprezy turystyczne, kulturalne, zawody sportowe, zloty, rajdy, konferencje, imprezy promujące lokalne produkty i atrakcje turystyczne. Pojawiły się także pomysły stworzenia przewodników, folderów czy informatorów. Kolejnym etapem było głosowanie nad zgłoszonymi projektami. Mogli w nim uczestniczyć mieszkańcy Dolnego Śląska, którzy w dniu głosowania mieli ukończone 16 lat.
W subregionie wałbrzyskim, który obejmuje również powiat kłodzki, z budżetu Aktywnego Dolnego Śląska zrealizowanych zostanie 12 projektów. Wśród wybranych zadań znalazły się m.in. XXIV Festiwal Górski im. Andrzeja Zawady oraz cykl koncertów „Radkowska scena muzyczna”, zainicjowany przez Stowarzyszenie Hejszowina. Ta sama grupa z powodzeniem zgłosiła także inny projekt – „Radkowski zlot caravaningowy”, podczas którego będzie można poznać najciekawsze zakątki Gór Stołowych.
W sumie w tej edycji programu złożono 179 wniosków, a do głosowania dopuszczono ich aż 162. Ostatecznie na podstawie otwartego konkursu ofert, w poszczególnych subregionach zrealizowane zostaną 62 inicjatywy.

Dodaj komentarz

Komentarze dla artykułu (1): Aktywny Dolny Śląsk – wiemy kto zrealizuje zwycięskie projekty

Obrazek użytkownika Daria
  • Daria
  • 19-10-2019

Dlaczego Bezpartyjni zdradzili swój elektorat i swoje korzenie ?? Liczy się dla nich kariera i kasa kasa ?usłyszeli Nie .1,85 % wstyd .Uwaźam ze powinni oddać władzę w Urzędzie Marszałkowskim .

Przedstawiamy dane frekwencyjne w drugiej turze wyborów prezydenckich w niedzielę, 12 lipca.

Fot. MM

Mieszkańcy powiatu kłodzkiego od rana głosują w wyborach prezydenckich. Póki co w lokalach wyborczych nie ma kolejek. Nie doszło także do niepokojących zakłóceń.

Zamów reklamę

Skontaktujemy się z Tobą

Interesujesz się reklamą w gazecie? Może chcesz wynająć billboard lub promować się na tym portalu internetowym. Uzupełnij poniższe dane, a uzyskasz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.
Formularz został wysłany.
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. ×