Reklama

Zmiany na starówce w Kłodzku

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: polska-org.pl

Zmiany na starówce w Kłodzku  - Zdjęcie główne

Na początku roku obręb rynku, ul. Armii Krajowej oraz ul. Wojska Polskiego stał się tzw. strefą ruchu. | foto polska-org.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od 14 lutego wjazd i wyjazd ze strefy będzie odbywał się od strony pl. B. Chrobrego (z ulicy) i Wojska Polskiego. Co jeszcze się zmieni?

Na początku roku obręb rynku, ul. Armii Krajowej oraz ul. Wojska Polskiego stał się tzw. strefą ruchu. Oznacza to, że w tej strefie bezwzględne pierwszeństwo mają piesi. Postój pojazdów jest dozwolony tylko w miejscach do tego przeznaczonych. 

- Nie oznacza to wcale, że teraz nie będzie można wjechać na teren starówki, jednak przemieszczanie się po jej terenie stanie się uporządkowane, bardziej przyjazne poruszającym się pieszo mieszkańcom i turystom. Stąd też montaż w pięciu miejscach wysuwanych słupków - obsługiwanych automatycznie przez straż miejską - informują urzędnicy z kłodzkiego magistratu. 

Co zmieni się za kilka dni?

Od 14 lutego wjazd i wyjazd ze strefy będzie odbywał się od strony pl. B. Chrobrego (z ulicy) i Wojska Polskiego. Pozostałe wjazdy będą służyć tylko dla pojazdów służb ratunkowych i komunalnych. Wszystkie wjazdy są monitorowane wizyjnie. Wjazd do strefy będzie się odbywać po zgłoszeniu telefonicznym takiej potrzeby do straży miejskiej (wystarczy zadzwonić pod numer 986).

Dla osób niepełnosprawnych wyznaczono miejsca postojowe. Z kolei dla punktów gastronomicznych utworzono specjalne miejsca parkingowe w najbliższym sąsiedztwie strefy. Jak zapewniają urzędnicy, dostawy będą przebiegać w sposób niezakłócony. Słupki będą schowane od godz. 5.00 do godz. 10.00. W pozostałych godzinach wjazd pojazdów dostawczych również będzie możliwy, ale po zgłoszeniu do straży miejskiej.

Jednocześnie do strefy będą mogły wjechać 4 pojazdy. Czas przeznaczony na dostawę towaru będzie wynosić 20 minut (przedłużenie czasu możliwe po konsultacji ze strażą miejską). Pojazdy oczekujące na wjazd do rynku mogą parkować na wyznaczonych do tego miejscach na ulicy przy ratuszu.
– Wprowadzane zmiany są częścią większej koncepcji i projektu SMART CITY realizowanego przez nasze miasto. Starówka ma być strefą przyjazną mieszkańcom, klientom sklepów i punktów gastronomicznych, ale także turystom licznie odwiedzającym tę część miasta. Priorytetem jest także bezpieczeństwo. Chcemy, aby Kłodzko było bardziej atrakcyjne. Zmieniamy się dla Państwa – zaznacza burmistrz Kłodzka Michał Piszko.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy