Reklama

Złotówka do wozokilometra

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Złotówka do wozokilometra - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W tym roku 300, w przyszłym 800 mln zł – są pieniądze na fundusz rozwoju przewozów autobusowych. Po kasę na uruchomienie nierentownych linii chce sięgnąć powiat kłodzki.

W tym roku rząd wesprze nierentowne linie autobusowe kwotą 300 mln zł. W przyszłym będzie to już 800 mln zł. Dofinansowanie będzie przyznawane w formie dopłaty do kwoty deficytu pojedynczej linii komunikacyjnej w przewozach autobusowych o charakterze użyteczności publicznej (z wyłączeniem komunikacji miejskiej). Dopłata w wysokości nie wyższej niż 1,00 zł do 1 wozokilometra będzie obowiązywała do końca 2021 r. W kolejnych latach dopłata będzie ustalana w kwocie nie wyższej niż 0,80 zł do 1 wozokilometra. Początkowo wyższa kwota dopłaty powinna zachęcać organizatorów do jak najszybszego uruchamiania przewozów, szczególnie tam, gdzie występują najpilniejsze potrzeby komunikacyjne. Organizator (samorząd terytorialny, w naszym przypadku powiat, choć gminy też mogą się starać o dopłaty) będzie zobowiązany dopłacić z własnej kieszeni do kwoty deficytu na danej linii komunikacyjnej nie mniej niż 10 proc. Czy złotówka do wozokilometra to dużo? - To realna pomoc – ocenie Elżbieta Żytyńska, prezes PKS Kłodzko. - Średni koszt wozokilometra to ok. 3,8 zł, więc złotówka to sporo, a do tego dochodzi jeszcze 10 procent od samorządu – dodaje Żytyńska. Prezes kłodzkiego PKS-u na razie nie chciała mówić, które linie powinny być ujęte we wniosku o dotację. - Na pewno takie, aby znikły białe plamy na powiatowej mapie komunikacyjnej – stwierdziła.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy