Reklama

But zamiast bagnetu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miał zostać odrestaurowany i objęty monitoringiem, tymczasem jest w coraz bardziej opłakanym stanie. Ostatnio na brudną rzeźbę żołnierza polskiego ktoś nałożył... stary but narciarski.

Policja za zakładanie na pomniki koszulek z napisem „Konstytucja” kierowała sprawy do sądów. W parku Sybiraków w Kłodzku na pomnik Żołnierza Polskiego ktoś założył stary narciarski but. I co? I nic. Może dlatego, że postument od kilku lat jest w opłakanym stanie. Wiele razy rzeźbie żołnierza zabierano bagnet. Pomnik był podpalany. Wszystko dlatego, że ten rejon nie jest objęty miejskim monitoringiem. Teraz (zdjęcie wykonano we wtorek, 26 marca, przed południem) rzeźba zamiast bagnetu ma na karabinie stary zdezelowany but narciarski. Żartowniś wandal mógł to zrobić bo... - Ten teren nie jest objęty miejskim monitoringiem. Kamera w tym miejscu to wciąż plany – przyznaje Piotr Występski, komendant straży miejskiej. - Decyzja w sprawie zakupu i montażu kamery leży po stronie samorządu miejskiego – zaznacza. Dwa lat temu (sierpień 2017 rok) burmistrz Michał Piszko zadeklarował, że przy okazji remontu parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego odrestaurowany zostanie także Pomnik Żołnierza Polskiego, a cały skwer objęty monitoringiem. Nowy parking już jest. Pomnik niestety wciąż straszy. Czy przy takim pomniku już 3 maja władze państwowe i samorządowe znowu będą składać wiązanki kwiatów, udając że nie ma tematu? Wkrótce się przekonanym. O fatalnym stanie Pomnika Żołnierza Polskiego już pisaliśmy ›› Maj 2017 Gazeta Kłodzka: Brudny, skorodowany, z ułamanymi elementami. Żołnierzowi brakuje bagnetu i saperki. Rzeźba w jednym miejscu jest nadpalona. Przy takim pomniku z okazji 3-Maja składano kwiaty. Jarosław Radomski, artysta który wykonał rzeźbę: Jest w opłakanym stanie, ale nie mam się co dziwić, w końcu stuknie mu już 12 lat. Czas najwyższy na gruntowaną renowację, bo chodzi nie tylko o te ułamane części. ›› Sierpień 2017 Gazeta Kłodzka: Władzo to wstyd. Rzeźba żołnierza stoi brudna, skorodowana, z ułamanymi elementami. Michał Piszko, burmistrz Kłodzka: Pomnik zostanie odrestaurowany w przyszłym roku, przy okazji przebudowy parkingu przy ul. Zawiszy Czarnego. Rejon objęty zostanie miejskim monitoringiem. Ma 14 lat Pomnik stanął w parku Sybiraków w maju 2005 roku, w przededniu 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Wzniesiono go z inicjatywy koła gminnego Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Kłodzku. Na granitowym postumencie z wyrytym napisem: „Pamięć przeszłości siłą narodu – w hołdzie Obrońcom Ojczyzny – społeczeństwo Ziemi Kłodzkiej” stoi rzeźba żołnierza polskiego z września 1939 roku. Jest wykonana z opiłków brązu zatopionych w żywicy epoksydowej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy