Reklama

Z wójtem po gminie

Opublikowano: czw, 13 sie 2020 09:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Gmina wiejska Kłodzko realizuje obecnie trzy duże inwestycje. Mieszkańcy Krosnowic zyskają nową drogę, w Żelaźnie powstaje centrum biblioteczno-kulturalne, a w Ołdrzychowicach kapitalny remont przechodzi ponad 130-letni most. W każdej beczce miodu znajdzie się jednak łyżka dziegciu.

Zaprosiliśmy wójta Zbigniewa Tura na przejażdżkę po gminie wiejskiej Kłodzko. Zapytaliśmy wprost o to, co go cieszy, a co spędza mu sen z powiek. - W kwietniu mieliśmy o 400 tys. zł mniejsze wpływy z tytułu podatku w stosunku do tych z kwietnia roku ubiegłego. Obawiam się, że jeśli dojdzie do drugiej fali epidemii koronawirusa, to zachwieje ona bardziej naszą gospodarką i samorządami – stwierdził samorządowiec. - Druga rzecz, która nie daje mi spokoju to nieregulowane koryta rzek. Pod koniec czerwca zalało Krosnowice, bo tam koryta rzek nie były regulowane, natomiast za Krosnowicami, nad estakadą, tam gdzie koryto pogłębiono, rzeka w ogóle nie wylała – zauważa wójt. W tej sprawie wójt Tur napisał do Wód Polskich. O zamuleniu rzeki świadczy także to, że lokalny system osłony przeciwpowodziowej wskazuje na punkcie pomiarowym w Krosnowicach stan ponad 100 cm, tymczasem naocznie można stwierdzić, iż wody w rzece jest co najwyżej 50 cm. A co cieszy wójta Kłodzka? Odpowiedź jest krótka: inwestycje, na które gmina wyda w tym roku 14 mln zł. - Na finiszu jest kapitalny remont drogi w Krosnowicach (od Podhalanki do osiedla – przyp. red.). To inwestycja za 3 mln 580 tys. zł. Do listopada wyremontowany zostanie za 2 mln 252 tys. zł most w Ołdrzychowicach – wymienia wójt Tur. - Realizujemy także budowę nowego centrum biblioteczno-kulturalnego w Żelaźnie za 2 mln 270 tys. zł. To zadanie dwuletnie, więc z obiektu mieszkańcy będą mogli korzystać w przyszłym roku – dodaje.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.