Reklama

Ratowanie na całego

Opublikowano: śr, 23 maj 2018 17:04
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 16. edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy „Pierwsza Pomoc” za nami. Do Nowej Rudy przyjechało kilkuset uczestników z całej Polski.

Jest taki jeden dzień w roku, gdy Nowa Ruda staje się prawdziwą stolicą polskiego ratownictwa. Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej co roku organizuje Turniej, w którym biorą udział drużyny ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

– Naszą misją jest promowanie najwyższych wartości i zasad udzielania pierwszej pomocy. Cieszy mnie chęć młodych ludzi do nauki udzielania pierwszej pomocy. Dziękuję wszystkim wolontariuszom i sponsorom za współpracę przy ogranizacji i liczę na jej kontynuację w przyszłym roku – mówi Julian Golak, główny organizator wydarzenia.

W tegorocznej edycji wydarzenia wzięlo udział 45 reprezentacji szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Najlepszą drużyną w kategorii szkół podstawowych okazała się wałbrzyska Szkoła Podstawowa Fundacji Clever z Oddziałami Gimnazjalnymi. Drugie miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa im. Arkadego Fiedlera w Raszkowie z siedzibą w Pogrzybowie. Trzecie miejsce po dogrywce uzyskała Szkoła Podstawowa w Budzowie z filią w Grodziszczu wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 379 im. Szarych Szeregów w Warszawie. Wśród szkół ponadpodstawowych triumfowali przedstawiciele podwarszawskiego Zespołu Szkół nr 1 im. M. Wańkowicza w Błoniu. Po dogrywce drugie miejsce zajął ZSP Nr 1 w Kępnie, a trzecie Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Kleszczowie. Najlpeszym uczestnikiem – osobowością Turnieju został Tomasz Wójcik.

Wyjątkowe nagrody

Główną nagrodą podczas 16. edycji wydarzenia był udział w szkoleniu specjalistycznym z zakresu ratownictwa w warunkach górskich organizowanym przez Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej, Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe – Grupę Wałbrzysko-Kłodzką i Polskie Towarzystwem Medycyny Ratunkowej, Laureaci dostali również specjalistyczną literaturę, profesjonalne apteczki i vouchery. Dwie części i atrakcje Turniej składał się z dwóch części. Podczas pierwszej sprawdzona została wiedza teoretyczna uczestników. W drugiej odsłonie Komisja Konkursowa oceniła praktyczne umiejętności ratowania ludzkiego życia przez młodzież biorącą udział w Turnieju. W przerwie swoje umiejętności podczas pokazu zaprezentowali ratownicy pogotowia ratunkowego z Kłodzka i Świdnicy oraz straż pożarna.

Oddawali krew

W tym roku podczas Turnieju można było również zostać honorowym dawcą krwi. Łącznie na ten czyn zdecydowały się 23 osoby. Oprócz krwiobusu uczestnicy mogli też skorzystać z symulatura dachowania samochodu.

Organizatorzy

Patronat merytoryczny nad Turniejem sprawował prof. Juliusz Jakubaszko – Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Ratunkowej. Honorowo patronowali także Cezary Przybylski – Marszałek Województwa Dolnośląskiego, dr Paweł Wróblewski – Przewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki oraz Tomasz Kiliński – Burmistrz Nowej Rudy. Głównym organizatorem było Stowarzyszenie Komitet Obywatelski Ziemi Kłodzkiej. Wśród współorganizatorów znaleźli się: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Świdnicy, Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej, Pogotowie Ratunkowe w Kłodzku i Świdnicy, Jednostka Ratowniczo – Gaśnicza Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Rudzie, Ochotnicza Straż Pożarna w Słupcu oraz Centrum Turystyczno – Sportowe w Nowej Rudzie, na którego terenie 21 maja odbył się XVI Ogólnopolski Turniej Wiedzy „Pierwsza Pomoc”.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.