Reklama

Woś odwołał Małka

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Woś odwołał Małka - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Bartosz Małek stracił posadę dyrektora Parku Narodowego Gór Stołowych. Małek przyznaje, że nie rozumie decyzji Ministra Środowiska.

Od 28 lipca Bartosz Małek był na zwolnieniu lekarskim, bo naderwał staw skokowy. Przeszedł już leczenie. Teraz czeka go rehabilitacja. Zwolnienie lekarskie miał do 27 sierpnia. Ale nie wrócił już do pracy jako dyrektor, bo 31 lipca został odwołany. Funkcję dyrektora Parku Narodowego Gór Stołowych pełnił trzy i pół roku, od 1 stycznia 2017 r. - Nie wiem dlaczego straciłem posadę. Proszę pytać o to ministra Wosia. Odwołanie dostałem 31 lipca i żeby było ciekawiej w trakcie zwolnienia lekarskiego. To już w ogóle jest dla mnie niezrozumiałe postępowanie - komentuje sprawę Bartosz Małek. Co dalej? Musi odbyć się konkurs na stanowisko dotychczas zajmowane przez Małka. - Zanim się odbędzie konkurs, to według ustawy o ochronie przyrody spośród pracowników parku ma być wyznaczona osoba jako pełniąca obowiązki do czasu konkursu. Z tego co wiem, nikt od nas z parku takich kompetencji nie dostał. Trudno mi się do tego ustosunkować, bo pierwszy raz jestem w takiej sytuacji i nikt od nas z parku nie wie, o co tak naprawdę chodzi – twierdzi Małek. - Mój zastępca dostał polecenie od dyrektora departamentu ochrony przyrody, żeby pełnił funkcję jako zastępca - dodaje Małek. Ta cała sytuacja jak mówi Małek jest dla niego nieczytelna i nic się nie dzieje też w trybie normalnym. - Nie wyobrażałem sobie, że można kogoś na zwolnieniu lekarskim po prostu zwolnić. Kodeks pracy dopuszcza taką możliwość. Ale to, że dopuszcza, to nie znaczy, że można z niej korzystać. Nie dopuściłem się żadnych takich rzeczy, żebym w tym trybie został odwołany - zapewnia Małek. Burmistrz czeka na nowego Burmistrzowi Radkowa z Bartoszem Małkiem nie zawsze było po drodze, dlatego zapytaliśmy się czy cieszy się z jego odwołania. - Trudno to ocenić. Czekam na dyrektora PNGS z utęsknieniem, bo bardzo chcę współpracować z parkiem - mówi wymijająco Jan Bednarczyk, burmistrz Radkowa. - Pięciu dyrektorów już w tym parku było od kiedy ja jestem i z wszystkimi była współpraca. Jaka? Wystarczy pojechać do Karłowa i Pasterki oraz pójść na szlaki, aby zobaczyć i samemu ocenić - dodaje Bednarczyk. Odpowiedź ministerstwa - Dyrektor parku narodowego jest powoływany i odwoływany na mocy ustawy o ochronie przyrody z 16 kwietnia 2014 r. Pracownik zatrudniony na podstawie powołania może być odwołany w każdym czasie bez podania uzasadnienia. Obecnie trwają przygotowania do konkursu na stanowisko dyrektora Parku Narodowego Gór Stołowych. Pełniącym obowiązki dyrektora został dotychczasowy zastępca Bartłomiej Jakubowski – mówią pracownicy biura prasowego Ministerstwa Środowiska.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy