Reklama

Więźniowie pójdą w las

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Więźniowie pójdą w las - Zdjęcie główne

Porozumienie podpisane między Zakładem Karnym w Kłodzku, a czterema Nadleśnictwami pozwoli więźniom na opuszczenie więziennych murów i podjęcie pracy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Skazani będą pracować w lasach. Zakład Karny w Kłodzku będzie ich kierował do pracy w czterech Nadleśnictwach: Jugów, Międzylesie, Bardo i Bystrzyca Kłodzka.

Porozumienie podpisane między Zakładem Karnym w Kłodzku, a czterema Nadleśnictwami pozwoli więźniom na opuszczenie więziennych murów i podjęcie pracy. Oczywiście płatnej.

- Na podstawie tej umowy więźniowie będą mogli pracować jako wykonawcy w Zakładach Usług Leśnych. Bezpośrednio to ZUL-e będą ich "wynajmować", a za pracę którą wykonają, pieniądze będą przekazywane do zakładu karnego, a później finalnie trafią do więźniów – tłumaczy Sławomir Karwowski, nadleśniczy Nadleśnictwa Jugów.

Skazani będą pracować po osiem godzin za najniższą krajową. Do pracy w terenie, do czterech nadleśnictw zostanie skierowanych ok. 20-30 więźniów. W jugowskich lasach ma ich pracować ok. 7. 

- Co ciekawe nie będą pilnowani. Ma to być praca na wolności. Będą do niej kierowani więźniowie już zresocjalizowani, którzy więcej by stracili na ucieczce, aniżeli zyskali – twierdzi nadleśniczy. - Umowa mówi też o uczestnictwie nadleśnictwa w zajęciach resocjalizacyjnych, które będą prowadzone na terenie zakładu karnego. Będą to prace zlecone przez nadleśnictwo. Na przykład z zakresu budowy domków dla jeży, domków dla owadów itp. Czyli prace, które mają i charakter wychowawczy i uczą empatii – dodaje.

To pierwsza od ponad 15 lat współpraca między lasami, a zakładem karnym. Karwowski przypomina jednak, że ponad 20 lat temu więźniowie też wykonywali pracę dla naszego nadleśnictwa. Sadzili i porządkowali lasy, drogi czy rowy.

 

 

Artykuł pochodzi z portalu nowaruda24.pl. Kliknij tutaj, aby tam przejść.
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy