Reklama

W pasiece „U starosty” przeprowadzono miodobranie

Opublikowano: śr, 8 cze 2022 17:28
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W pasiece „U starosty” przeprowadzono miodobranie. Ile miodu udało się zebrać i komu zostanie przekazany?

W Starostwie Powiatowym w Kłodzku od 2020 roku funkcjonuje powstała z inicjatywy starosty kMacieja Awiżenia niewielka pasieka.  Celem jej powstania było podniesienie świadomości mieszkańców powiatu jak bardzo ważna i pożyteczna dla naszego środowiska jest praca pszczół. Bez nich ludzkość nie przetrwałaby dłużej niż cztery lata. Pszczoły zapylają aż 77 procent gatunków roślin. 

W ubiegłym tygodniu w pasiece „U starosty” pod okiem członków Zrzeszenia Pszczelarzy Ziemi Kłodzkiej przeprowadzono miodobranie. Ten sezon okazał się wyjątkowo urodzajny. Z dwóch uli uzyskano 20 litrów. Miód po zebraniu będzie przeznaczony na cele promocyjne powiatu.

Pasieka stanęła na tarasie budynku Starostwa Powiatowego w Kłodzku dwa lata temu. To inicjatywa prezesa Zbigniewa Hnatiuka wraz z lokalnymi pszczelarzami Projekt stanowi dopełnienie szerszego zamysłu Zrzeszenia Pszczelarzy Ziemi Kłodzkiej im. Weroniki Kumko, bo ule na tarasie znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie niedawno powstałego miejskiego skweru, któremu patronuje prekursorka pszczelarstwa. Skwer obfituje w rośliny miododajne, pełni również funkcję edukacyjną dotyczącą życia pszczół oraz pszczelarstwa. Ule do samorządowej pasieki zostały zakupiono ze środków powiatowych, przeznaczonych na ochronę środowiska. Pszczelarze, na podstawie zawartej umowy będą się opiekowali urzędową pasieką. Obecnie opiekę nad ulami sprawują Teresa i Ludwik Jaworscy, pszczelarze z Ołdrzychowic.

Czytaj także:

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy