Reklama

Uroczystość zniesienia Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej

Opublikowano: pon, 18 lis 2013 08:27
Autor:

Uroczystość zniesienia Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej    - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Działania przejmie Nadodrzański Oddział SG w Krośnie Odrzańskim


Działania przejmie Nadodrzański Oddział SG w Krośnie Odrzańskim


Z dniem 16 listopada 2013r., zgodnie z zapisami rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych z dnia 6 marca 2013r., został zniesiony Sudecki Oddział Straży Granicznej  w Kłodzku, którego terytorialny zasięg działania przejmie Nadodrzański Oddział SG w Krośnie Odrzańskim.

Odbyła się uroczystość zniesienia Sudeckiego Oddziału SG, w której  uczestniczył Komendant Główny Straży Granicznej gen. bryg. SG Dominik Tracz wraz z dyrektorami biur Komendy Głównej SG, byli komendanci SOSG, Wojewoda Dolnośląski, posłowie na Sejm RP, przedstawiciele służb mundurowych, instytucji i urzędów, którzy na co dzień współpracują ze Strażą Graniczną, rektorzy i dyrektorzy placówek oświatowych oraz przedstawiciele duchowieństwa. Komendant Sudeckiego OSG płk SG Marek Waszczuk i Komendant Nadodrzańskiego OSG płk SG Andrzej Kamiński podpisali protokół przekazania-przejęcia placówek SG włączonych w struktury NoOSG.

Zniesienie Oddziału w Kłodzku jest następstwem prowadzonej reorganizacji, która wynika z konieczności dostosowywania formacji do aktualnych zagrożeń po wejściu Polski do strefy Schengen. Należy podkreślić, że zniesienie komendy Oddziału w Kłodzku nie wypłynie na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców regionu, współpracę z naszymi partnerami oraz realizację ustawowych zadań przez formację.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy