Reklama

Tłumy za kratami

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Tłumy za kratami  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od lat mówi się, że w polskich więzieniach jest za dużo skazanych. Czy tak jest naprawdę, a jeśli tak, to czy przepełnione są także zakłady karne w regionie wałbrzyskim?

- Według stanu z 21 lutego 2020 r., zaludnienie zakładów karnych i aresztów śledczych w skali kraju wynosi 93,7 procent, co oznacza, że w rozumieniu rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości nie została przekroczona ich ogólna pojemność - informuje Robert Wiśniewski z Centralnego Zarządu Służby Więziennej. 21 lutego w polskich więzieniach przebywało prawie 75,5 tys. osadzonych. Zakłady Karne i areszty miały dla więźniów ponad 81 tys. miejsc. A jak sytuacja wygląda w naszych więzieniach i aresztach śledczych? W regionie wałbrzyskim funkcjonują: jeden zakład karny (Kłodzko) oraz dwa areszty śledcze w Dzierżoniowie i Świdnicy. Areszt Śledczy w Świdnicy › 290 miejsc (w tym: 6 na izbie chorych i 1 w izolatce) › 21 lutego w areszcie przebywało 270 aresztantów (w tym 5 na izbie chorych i 1 w izolatce) Zakład Karny w Kłodzku › 659 miejsc (w tym: 7 na izbie chorych i 3 w izolatce) › 21 lutego w więzieniu przebywało 639 osadzonych (w tym 4 na izbie chorych) Areszt Śledczy w Dzierżoniowie (razem z oddziałem zamiejscowym w Piławie Dolnej) › 339 miejsc (w tym: 5 na izbie chorych i 2 w izolatce) › 21 lutego w areszcie przebywało 314 aresztantów (w tym 2 na izbie chorych)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy