Reklama

Szczytna: Mieszkańcy chcą ustąpienia radnych. Będą wybory?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Wikipedia / Jacek Halicki

Szczytna: Mieszkańcy chcą ustąpienia radnych. Będą wybory? - Zdjęcie główne

Szczytna: Mieszkańcy chcą zmian, walczą o swoje. | foto Fot. Wikipedia / Jacek Halicki

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szczytna: Mogłoby się wydawać, że po rezygnacji Jerzego Króla z funkcji burmistrza, konflikt w gminie Szczytna zostanie zażegnany. Jednak mieszkańcy poszli o krok dalej, teraz chcą aby z swoich funkcji ustąpili radni.

Szczytna. O napiętej sytuacji w gminie Szczytna pisaliśmy TUTAJ. Mieszkańcy postanowili zawalczyć o swoje - zaczęło się od placu zabaw, skończyło na propozycji odwołania burmistrza. Na początku września, Jerzy Król sam zrezygnował z pełnionej funkcji (KLIKNIJ TUTAJ).

Teraz mieszkańcy gminy wystosowali otwarty list do radnych, w którym oczekują ich ustąpienia z pełnionych funkcji. Jak twierdzą, w obecnej kadencji gmina bardzo podupadła - zarówno wizerunkowo, jak i infrastrukturalnie, a za ten stan nie odpowiada tylko burmistrz, ale również radni gminni.

Jeśli radni nie zrezygnują?

Ustawa o referendum lokalnym, ani żaden inny przepis prawa nie przewiduje możliwości zorganizowania i przeprowadzenia referendum lokalnego, którego przedmiotem byłoby odwołanie poszczególnych, wskazanych z imienia i nazwiska, gminnych radnych. Jeżeli  mieszkańcy gminy chcą zmienić skład organu stanowiącego, to muszą zorganizować i przeprowadzić referendum w sprawie odwołania całego tego organu kolegialnego, w tym wypadku rady gminy.

Referendum może odbyć się na wniosek mieszkańców, aby tak się stało inicjatywę musi poprzeć conajmniej 10% mieszkańców gminy uprawnionych do głosowania.


Przeczytaj również:

 

Autor: Zuza K. Wolska

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy