Reklama

Strajk Kobiet Kłodzko: Mandat karny dla Senatora Szweda

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Strajk Kobiet Kłodzko: Mandat karny dla Senatora Szweda - Zdjęcie główne

Strajk Kobiet Kłodzko i Powiat wystawiło mandat dla polityka

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Strajk Kobiet Kłodzko wystawiło symboliczny mandat dla senatora Aleksandra Szweda. Dlaczego?

Strajk Kobiet Kłodzko i Powiat. Mimo, że nie odbywają się już demonstracje, kobiety dalej aktywnie działają. Teraz chcą rozliczyć senatora Szweda z politycznych wyborów. 

 

Kość niezgody

Przedstawicielki kłodzkiego Strajku Kobiet zamieściły na swojej stronie zdjęcie mandatu. Wystawiły go dla senatora Aleksandra Szweda. Krytykują, że zagłosował przeciwko poprawce do budżetu, która postulowała przekazanie 80 mln. zł. w budżecie RP na 2021 rok na rzecz psychiatrii dziecięcej. Symboliczny mandat opiewa na kwotę 1 mln 702 tys. zł. - Kwota mandatu odpowiada 1/47 postulowanej kwoty 80 mln. Obligujemy do wpłaty mandatu na konto WOŚP, jako jedynego w Polsce gwaranta zabezpieczenia życia i zdrowia Obywatelek i Obywateli RP - podsumowują przedstawicielki kłodzkiego SK. Zaznaczają także, że mandat uważa się za przyjęty - w myśl nowego poselskiego projektu, który zabrania odmowy. 

 

Strajk Kobiet Kłodzko: Mandat karny dla Senatora Szweda

Fot. Strajk Kobiet Kłodzko i Powiat

 

Co na to Aleksander Szwed

Zapytaliśmy senatora, dlaczego zagłosował przeciwko poprawce i czy uważa, że opieka psychiatryczna dla najmłodszych jest na tak dobrym poziomie, że nie trzeba już jej dofinansowywać. Aleksander Szwed odpowiada - W pełni się zgadzam że choroby i zaburzenia psychiczne stały się prawdziwą zmorą 21. Wieku. Jednakże apelowałbym, abyśmy nie ulegali populizmowi, jaki szerzy właśnie opozycja. 

Senator twierdzi, że opozycja zgłosiła ponad sto poprawek do budżetu i nie uzgodniła tego z Ministerstwem Finansów ani stroną rządową. Te poprawki są w ocenie Aleksandra Szweda niczym innym jak zabiegiem politycznym, a nawet populistycznym. - Oto przedstawiciele PO, PSL i Lewicy proponują poprawki w obszarach, w których przed 2015 r. nie zrobili zbyt wiele gdy byli u władzy. Teraz gdy nie biorą odpowiedzialności za budżet proponują przeróżne kwoty, na przeróżne działania, bardzo często te które same nie zrealizowali - komentuje Aleksander Szwed. Dodaje również, że w budżecie na 2021 r. Prawo i Sprawiedliwość zwiększyło nakłady na ochronę zdrowia o prawie 12 mld. zł. - Jest to historyczna kwota, jaka zostanie przeznaczona na służbę zdrowia w naszym kraju - podsumowuje senator Szwed. 

Natalia Kołodziej

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy