Reklama

Sekrety czasu

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: źródło: Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Sekrety czasu - Zdjęcie główne

foto źródło: Muzeum Ziemi Kłodzkiej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zegary w zbiorach Muzeum Ziemi Kłodzkiej doczekały się wydania albumowego o tym samym tytule

We wtorek, 31 marca odbyło się podsumowanie projektu „Wspólny czas”. Towarzyszyła temu wydarzeniu promocja katalogu pt. „Zegary w zbiorach Muzeum Ziemi Kłodzkiej” oraz wspaniała prelekcja Joanny Stoklasek-Michalak pt. „Czas i jego sekrety”. Wydawnictwo „Zegary w zbiorach Muzeum Ziemi Kłodzkiej” było od lat oczekiwane przez miłośników zegarów, rokrocznie odwiedzających Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku.

Wystawa prezentuje kolekcję muzealną, liczącą ponad pół tysiąca zegarów schyłkowego okresu zegara mechanicznego i na ich tle działające na Śląsku największe fabryki zegarów - Gustawa Beckera w Świebodzicach i braci Eppnerów w Srebrnej Górze. Wśród ciekawostek wykraczających poza profil kolekcji zobaczyć można 2 zegary obrazowe z mechanizmami umieszczonymi na malowanych wieżach kościelnych i kołach młyńskich. Ciekawostką są ponadto zegary słoneczne, strażnicze, kieszonkowe oraz mechanizmy zegarów wieżowych. Niezwykle interesująca jest kolekcja pozytywek, która wzbogaca wystawę.

Zobacz film klikając tutaj.

źródło: TV Kłodzka

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy