Reklama

Samorządowy ping-pong

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Samorządowy ping-pong - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny serwuje, burmistrz return, radny odpowiada top spinem forehandowym, burmistrz backhandem, radny forhend, burmistrz kolejny backhand i... Taki samorządowy ping-pong trwa już półtora miesiąca.

Radny wciąż pyta, burmistrz odpowiada, tyle tylko, że nic z tego nie wynika. Zabawa w kotka i myszkę pomiędzy radnym z PiS i burmistrzem z PO zaczęła się 30 stycznia. To wtedy Stanisław Bartczak napisał do burmistrza Michała Piszki dwie interpelacje. Jedną w sprawie firmy Darbud i wykonywanych przez nią prac zlecanych przez magistrat, drugą w sprawie firmy FPHU Wiewiór i wykonywanych przez nią prac zlecanych przez magistrat. 13 lutego burmistrz odpowiedział radnemu, że jego pisma nie noszą znamion interpelacji. Radny Bartczak już 14 lutego napisał zapytanie w sprawie dwóch firm wykonujących prace zlecana przez miasto. 28 lutego otrzymał odpowiedź od burmistrza, że zakresy rzeczowe jego pytań był przedmiotem złożonych 30 stycznia interpelacji. - Odpowiedzi w przedmiotowej sprawie zostały udzielone 13 lutego – odpowiedział burmistrz Piszko i zapewnił, że w każdej sprawie dotyczącej zamówień publicznych urząd przestrzega prawa. Po miesiącu korespondowania radny Bartczak dalej nie wiedział, ile zleceń i na jaką kwotę otrzymały wskazane przez niego firmy. - A chodzi przecież o publiczne pieniądze - zauważył Bartczak. - Nie rozumiem, dlaczego w tej kwestii burmistrz uchyla się od odpowiedzi? - zastanawiał się samorządowiec i 5 marca ponowił zapytanie. Kolejną odpowiedź (trzecią już w sprawie firm Wiewiór i Darbud) Bartczak otrzymał 19 marca. Co tym razem odpowiedział mu burmistrz Piszko? - Zakres żądanych informacji oraz sytuacja kadrowa w Urzędzie Miasta w Kłodzku wywołana przez stan zagrożenia epidemiologicznego spowodowały, że udzielenie odpowiedzi będzie możliwe w terminie późniejszym – po raz trzeci uchylił się od odpowiedzi burmistrz Piszko.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy