Reklama

RP: Chcemy podziału budżetu miasta

Opublikowano: wt, 21 maj 2013 16:22
Autor:

RP: Chcemy podziału budżetu miasta - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzki Ruch Palikota chce budżetowej rewolucji.


Zygmunt Jakubczyk, szef lokalnych struktur Ruchu Palikota wysłał list do Bogusława Szpytmy. - Chcemy budżetu partycypacyjnego - napisał. Cały list publikujemy poniżej.


Kłodzko, dnia 20 maja 2013 r.

Szanowny Pan

Burmistrz Miasta Kłodzka

Przewodniczący Rady Miejskiej w Kłodzku

Budżet Partycypacyjny  - w Polsce nazywany „Obywatelskim”, to proces decyzyjny, w ramach którego mieszkańcy współtworzą budżet danego miasta, tym samym współdecydując o dystrybucji określonej puli środków publicznych.

To idea tworząca podwalinę społeczeństwa obywatelskiego. Ruch Palikota, jest   gorącym zwolennikiem demokratyzacji procesów decyzyjnych, począwszy od poziomu samorządu lokalnego, dlatego też  kierujemy do władz miasta, Rady Miejskiej, partii politycznych i organizacji społecznych Apel inicjujący wprowadzenie od roku 2014 Budżetu Partycypacyjnego.

Wobec powyższego, proponujemy powołanie zespołu koordynacyjnego w skład którego weszliby przedstawiciele Urzędu Miasta, instytucji publicznych i organizacji pozarządowych, radni, naukowcy (specjaliści ż różnych dziedzin życia społecznego i gospodarczego) oraz przedstawiciele mieszkańców. Zadaniem zespołu koordynacyjnego byłoby między innymi rozpoczęcie publicznej debaty dotyczącej zarówno potrzeb mieszkańców i miasta, jak i rozwiązań prawnych i metodologicznych, a także włączenie się do kampanii promocyjnej na rzecz realizacji idei Budżetu Partycypacyjnego – Obywatelskiego.

Naczelnym celem wprowadzenia Budżetu Partycypacyjnego nie jest zwrócenie mieszkańców przeciwko urzędnikom, czy politykom, a stworzenie przestrzeni, w której dialog i współpraca między nimi są możliwe.

 

ZARZĄD

KLUBU POWIATOWEGO

RUCHU PALIKOTA

w Kłodzku


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy