Reklama

Róże Kłodzkie 2022 przyznane [galeria]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko: We wtorek, 31 stycznia, w sali Arnoszta z Pardubic w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego wręczono Róże Kłodzkie 2022.

Powiat Kłodzki. Nagroda Starosty Kłodzkiego Róża Kłodzka ma na celu docenienie osób lub działań, które w sposób niezwykle szczególny i ważny, przyczyniły się do rozwoju i promocji naszego powiatu. Doroczna Nagroda trafiła w tym roku do 10 laureatów, w kategorii firma/przedsiębiorstwo, nagrodę otrzymały ex aequo dwa przedsiębiorstwa.   

Spotkanie uświetnił występ artystów z Zespołu Skład Nietradycyjny, Malwina Kołt - skrzypce, Daniel Kopeć-akordeon oraz Julia Mikołajczyk wokalistka, która zaśpiewała piosenki francuskie.

Róża Kłodzka 2022 - nagrody zdobyli:

  • w kategorii wieś/sołectwo: Sołectwo Jaszkowa Dolna 
  • w kategorii firma/przedsiębiorstwo: Gospodarstwo Rolne Dziechciaronek oraz TESSA SP. z.o.o. 
  • w kategorii produkt promocyjny/ turystyczny: Odbudowa wieży widokowej na Śnieżniku -
  • w kategorii: inicjatywa proekologiczna: Sołectwo Bartnica 
  • w kategorii: kultura: Fundacja Olgi Tokarczuk za Festiwal Góry Literatury
  • w kategorii sport: Natalia Grzegorzewska - zawodniczka Kolarstwa Górskiego MTB XCO
  • w kategorii społecznik: Robert Zięterski 
  • w kategorii filantrop: Galeria Twierdza Kłodzko
  • w kategorii osobowość powiatu: Piotr Baranowski 


Kim jest laureat nagrody Osobowość Powiatu?

Laureatem w kategorii osobowiść powiatu został Piotr Baranowski, prezes Spółki ZPAS. Poza świetnymi wynikami Spółki, wzrastającą liczbą zatrudnionych pracowników oraz promocją regionu w kraju i na świecie. Spółka czynnie wspiera lokalne inicjatywy społeczno-gospodarcze. Wśród najważniejszych wymienić należy działalność na rzecz powstania Polsko-Czeskiej Wyższej Szkoły Biznesu i Sportu “Collegium Glacense”.

Firma wspiera lokalne szkolnictwo, obejmując klasy patronackie w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie oraz Liceum Ogólnokształcącym w Nowej Rudzie. Poza oświatą spółka reprezentowana przez pana Baranowskiego sponsoruje działalność sportowo-kulturalną “KS Piast”, mecenas sztuki w Miejskim Ośrodku Kultury. Wspomaga również finansowo wypoczynek dla dzieci niepełnosprawnych i znacząco uczestniczy w życiu noworudzkich gmin.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy