Reklama

Róża Kłodzka 2021. Znamy laureatów nagrody Starosty Kłodzkiego [zdjęcia]

Opublikowano: pon, 11 kwi 2022 10:01
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W miniony piątek w w Auli kłodzkiego Liceum Ogólnokształcącym, rozdane zostały doroczne nagrody Starosty Kłodzkiego. Znamy laureatów.

Powiat Kłodzki. Od kilku lat nagrodą Starosty Kłodzkiego wyróżnia się osoby, instytucje oraz organizacje, które w szczególny sposób zasłużyły się dla społeczności naszego powiatu. W styczniu informowaliśmy, kto został nominowany do nagrody Róża Kłodzka za 2021 rok. W piątek, 8 kwietnia, na uroczystej gali poznaliśmy laureatów. 

Na wręczeniu pojawiło się także wielu znamienitych gości, oprócz nominowanych, obecni byli samorządowcy z naszego powiatu,  przedstawiciele różnych instytucji. Obecna była również Pani Monika Wielichowska - Poseł na Sejm RP oraz Zbigniew Szczygieł - Radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego
- informuje Starostwo Powiatowe w Kłodzku.

W skład tegorocznej kapituły konkursowej weszli: Maciej Awiżeń – Starosta Kłodzki, Zbigniew Łopusiewicz – Przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego, Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – Wicestarosta Kłodzki, Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego, Krzysztof Bolisęga – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kłodzku oraz Bogumił Zwardoń – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. 

Róża Kłodzka 2021 - kto został laureatem?

Róża Kłodzka przyznawana jest w dziewięciu kategoriach, w tym roku przyznano 23 nominacje. 

W kategorii Wieś lub sołectwo nagrodzono Sołectwo Kamienica, nagrodę odebrała Sołtys Irena Foremnik. W kategorii Sport nagrodzony został Klub MLKS „Sudety” Międzylesie – Sekcja Sportów Siłowych. 

Poliamid Plastics S.C. uznano za firmę, która w 2021 roku w szczególny sposób zasłużyły się dla społeczności powiatu kłodzkiego, a Szlaki Narciarstwa Biegowego w Górach Bialskich oraz Rozwój Infrastruktury Rowerowej w Gminie Stronie Śląskie nagrodzono w kategorii Produkt promocyjny lub turystyczny. Nagrodę odebrał Dariusz Chromiec – burmistrz Stronia Śląskiego.

W kategorii Inicjatywa proekologiczna nagroda trafiła do państwa Jolanty i Edwarda Szymczaków, właścicieli Miodowej Pasieki od Pokoleń. 

Pałac Kultury w Gorzanowie zwyciężył w kategorii Kultura. Nagrodę w kategorii Społecznik odebrała Justyna Michalska, która od lat dzieli się wiedzą odnośnie diabetologii.  Nagrodę w kategorii Filantrop otrzymał Henryk Wolff - związany z firmą PORR S.A., od lat wspiera inicjatywy w gminie Międzylesie.

W kategorii Osobowość Powiatu nominacje otrzymali Renata Fijałkowska-Duma oraz Józef Kmita. Nagrodę przyznano obu nominowanym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy